Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kruszące się zęby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kruszące się zęby

    Witam.

    Mam taki problem. Mam wstawione kilka plomb. W tym także w górnych jedynkach. Jedna jedynka jednak się rozwaliła (po 8 latach w bójce z dresiarzami) i tym sposobem nie mam połowy lewej jedynki, co wygląda co najmniej źle. Drugim problemem jest fakt, że zęby mam ogólnie słabe i z czasem coraz to kolejne się kruszą. Nic nie boli a ni nic.

    I mam takie pytanie czy jest jakiś sposób by jakoś trwale pozbyć się tego kompleksu i mieć coś co wygląda ładnie i nie kruszy się z byle powodu (vide powyższa bójka lub samo z siebie). I jaki ew. byłby koszt (im taniej tym lepiej a najlepiej za free).

    Oraz czy nie ma jakiegoś przepisu, który pozwala na darmowe leczenie jedynek? Kiedyś słyszałem coś od kogoś o czymś takim.

  • #2
    Dobrze czy tanio?

    Komentarz


    • #3
      Dobrze i tanio, najlepiej w ramach NFZ. Nie stać mnie na jakieś wypas operacje,
      Tylko co dentysta może w tej sytuacji zrobić?

      Komentarz


      • #4
        Nie ma takiej opcji "tanio i dobrze".
        No może tylko plombe chemoutwrdzalną założyć w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (czyli nie za free tylko za ZUS). Plomba chemoutwardzalna to jakościowo najsłabsza z tzw. "białych" plomb. Ale jeżeli zeby się kruszą to może trzeba ustalić najpierw przyczynę. Potem pewnie zrobienie koron porcelanowych. Też nie da się na NFZ.
        Leczenie zębów na NFZ to mit!

        Komentarz


        • #5
          Dotąd leczyłem na NFZ. Prywatnie tylko z 3 razy i nie wspominam tego za dobrze.Tak w jednym i drugim przypadku to jednak było trwałe.

          Komentarz


          • #6
            Zatem mamy odmienne doświadczenia
            Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Ci na NFZ to zazwyczaj robili to co mieli zrobić, bez zbędnego marudzenia. Ew. szukali luki w umowie by pacjenta w ogóle nie przyjąć.

              Zaś prywatnie za to że płacę musiałem się nasłuchać niezłego ochrzanu.

              Komentarz

              Pracuję...
              X