Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łamiąca sie jedynke cz2 :D

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Łamiąca sie jedynke cz2 :D

    Przepaszam, że znowu tworze temat, ale pewna opinia pewnej osoby ostatnio mnie zaniepokoiła.
    Mam 'dorobiony' kawałek jedynki, i ktoś mi powiedział, żebym nie kombinowała już i tylko spiłowała ( tzn. żeby była trochę krzywa), bo może mi się cały ząb złamać, czy to prawda? Jest taka opcja, żeby podczas dorabiania kawałka jedynki, ew, w momencie kiedy ten kawałek odleci( bo jak wiemy nie jest bardzo trwały) to mi wtedy peknie ząb?

    pozdrawiam

  • #2
    to zależy ile tego zęba zostało i jak duży jest dorabiany kawałek. Może foto?
    Jesli zostało mało zęba to najlepszym rozwiązaniem jest korona. Natomiast spiłowanie zeba i pozostawienie czegoś takiego nie jest ani estetyczne ani dobre dla zęba.

    Zęby to nie paznokcie - nie odrastają.

    Komentarz


    • #3
      Załączam zdjęcie, czy w moim przypadku spiłowanie dorobionej części ( widać jaśniejsza poświatę w rogu przykruszonego zęba, to jest właśnie dorobione ) jest niebezpieczne?

      Jestem bardzo wyczulona na estetykę zębów, dlatego wolałabym dorobić po spiłowaniu kawałek zęba, co Pan/Pani proponuje?


      pozdrawiam i dziękuję za odzew

      Komentarz


      • #4
        Proponuję dobudowanie kompozytem tego fragmentu.
        Wadą jest to ze po kilku latach materiał będzie się lekko odróżniał od zęba. W przyszłości może być konieczność wykonania licówki lub korony. jednak to przyszłość.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
          Proponuję dobudowanie kompozytem tego fragmentu.
          Wadą jest to ze po kilku latach materiał będzie się lekko odróżniał od zęba. W przyszłości może być konieczność wykonania licówki lub korony. jednak to przyszłość.
          To też jesli dobrze pamiętam było dorabiane kompozytem. A trzeba będzie spiłować ten kawałek który do końca się nie wykruszył, czy na ten dołamany bezpośrednio?

          I ta przyszłość to mowa o ilu latach ?

          Komentarz


          • #6
            Ja mówię o ukruszonej jedynce po prawej stronie na tym zdjęciu a po lewej w ustach i mówię o jej przyśrodkowym brzegu czyli tym blizej drugiej jedynki. Trzeba to uzupełnić kompozytem. Lekarz zwykle ścina(szlifuje) lekko szkliwo by przejscie między odbudową a zebem było łagodne.
            Przyszłość? Trudno powiedzieć. Ile ma Pani teraz lat?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
              Ja mówię o ukruszonej jedynce po prawej stronie na tym zdjęciu a po lewej w ustach i mówię o jej przyśrodkowym brzegu czyli tym blizej drugiej jedynki. Trzeba to uzupełnić kompozytem. Lekarz zwykle ścina(szlifuje) lekko szkliwo by przejscie między odbudową a zebem było łagodne.
              Przyszłość? Trudno powiedzieć. Ile ma Pani teraz lat?

              Tak tak, wiem o ktorym Pan mówi
              Tylko jak dentysta zeszlifuje tę nierownść to można kawałek dorobić?

              Mam 19 lat.

              Komentarz


              • #8
                Można dobudować ten kawałek. Trzeba się jednak zastanowić dlaczego odpadł. Oczywiście brzeg sieczny zebów zawsze jest narażony na złamanie bardziej niż inne części zęba, ale może być tak, że dolne zęby akurat w tym miejscu uderzają w górny ząb i to jest przyczyną. Wtedy małe są szanse na utrzymanie na zębie takiej odbudowy.
                Proszę napisać w jakich okolicznościach odpadł ten kawałek odbudowy:
                podczas jedzenia/gryzienia?
                w czasie snu?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
                  Można dobudować ten kawałek. Trzeba się jednak zastanowić dlaczego odpadł. Oczywiście brzeg sieczny zebów zawsze jest narażony na złamanie bardziej niż inne części zęba, ale może być tak, że dolne zęby akurat w tym miejscu uderzają w górny ząb i to jest przyczyną. Wtedy małe są szanse na utrzymanie na zębie takiej odbudowy.
                  Proszę napisać w jakich okolicznościach odpadł ten kawałek odbudowy:
                  podczas jedzenia/gryzienia?
                  w czasie snu?
                  Moja dolna szczęka nie uderza o górną, jest wysunięta do tyłu, zęby z góry nie dotykają zębów z dołu ( przynajmniej nie jedynki i dwojki).
                  To dość kłopotliwa sytuacja, ale odpadł mi podczas picia piwa;p Wydaje mi się, że butelką musiałam walnąć o zęba, tylko zastanawiam się dlaczego właśnie nie odpadł cały kawałek tylko jego część.

                  Komentarz


                  • #10
                    Myślę, że na temat tego dlaczego odpadła tylko część możnaby napisać doktorat i toczyć niekończące się dyskusje akademickie. Trzeba to zrobić (odbudować) i już.
                    Piwo tylko ze szklanki (kufla).

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
                      Myślę, że na temat tego dlaczego odpadła tylko część możnaby napisać doktorat i toczyć niekończące się dyskusje akademickie. Trzeba to zrobić (odbudować) i już.
                      Piwo tylko ze szklanki (kufla).
                      haha rozumiem, oczywiście dostosuję się do wskazówek i jeszcze raz bardzo dziekuje

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X