Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

bol zuchwy po usunieciu 8mki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • bol zuchwy po usunieciu 8mki

    zabieg zatrzymanej calkowicie 8mki mialam 29.05! do tej pory ciagle jest nie tak. Pierw po zdjeciu szwow krew. Pozniej 3 tygodnie jakas ropa. poszlam z tym tam gdzie usuwalam. pani kazala plukac jakims plynem, uzywac nici? albo szczoteczki miedzyzebowej(nie wiem jak tego uzywac niby mialam w miejscu, gdzie byla ropa) Tam mialam jakas szczeline i tez powietrze wylatywalo. Mialam zrobiony rtg. nie wykazal zadnych zmian. Mialam przyjsc za tydzien gdyby ropa nie zniknela na wymaz. Ok. Ropa byla, wiec w poniedizalek o 8 rano pojechalam na czczo i bez mycia zebow do ACS. Wymazu jednak nie zrobili bo ropy nie bylo(jeszcze dzien wczesniej wieczorem byla). Dostalam wymazowke do domu jednak nie uzylam jej bo nie bylo takiej potrzeby. Kosc w tym miejscu i w miejscu 7mki mam bardzo twarda i rózni sie w dotyku od strony prawej("zdrowej"). Od 3 dni boli mnie ta lewa strona jak dotykam z zewnatrz. Jest do dokladnie pod tym gdzie najbardziej twarde. Czy to cos powaznego?

  • #2
    Antybiotyk był brany?
    Rozumiem że ropy już nie ma?
    Bolesne miejsce jest opuchnięte?

    Komentarz


    • #3
      byl brany tzn. 1,5 tabletki Clindamycin(trudnosci w polykaniu), dlatego pozniej bralam Duomox. O dziwo wlasnei dzis wyleciala ropa i pobralam wymaz. Nie jest opuchniete i teraz mniej boli jak ta ropa wyszla. A jeszcze tydzien temu jak przyszlam pani powiedziala, ze wyszlo wszystko co mialo wyjsc, bo NIC tam nie bylo i dobrze sie zagoilo. aaa i wlasnie zaczal jakos bolec przy jedzeniu niekiedy. Czy jezeli by jutro zaproponowali np. leczenie moge sie nie zgodzic? Wolalabym isc prywatnie do mojej stomatolog.
      Ostatnio edytowany przez karolajn; 31.07.2011, 23:26.

      Komentarz


      • #4
        Trzeba iść do stomatologa żeby zbadał, zastosował odpowiednie leki, oczyścił rane itp.
        Nie bardzo rozumiem - na co ma się Pani nie zgodzić? Skoro chce się Pani leczyć?!

        Komentarz


        • #5
          tak, wlasnie dzis bylam, zanioslam probke, ostrzyknal to miejsce, zrobilam zdjecie(polowka pantomogramu). nic nie wykazalo, ale okazalo sie, ze to przez branie duomox'u takze dzis dostalam recepte na Zinnat 250mg granulat jednek nie ma tego leku w aptekach, farmaceuta probuje sprowadzic go. W czwartek ide na kontrole.
          Ostatnio edytowany przez karolajn; 01.08.2011, 21:46.

          Komentarz


          • #6
            witam jeszcze raz. Caly problem powrocil Bralam ten antybiotyk 5 dni (Zinnat 500mg). przeszlo i dzis rano znow boli mnie kosc z zewnatrz przy dotykaniu jak i wewnatrz przy 7mce. Przycisnelam tam dziaslo lekko i znow wyszla ropa. Co to moze byc?! Jezeli mialam 2 razy przeswietane (zdjecie punktowe a pozniej pol pantomogramu) i nic tam nie ma, z zewnatrz takze zadnych zmian, obrzekow, zaczerwienienie nie ma. W sumie od usuniecia zeba minal miesiac i zdazylam wziac juz 3 antybiotyki. Jutro wyjezdzam za granice na tydzien. Po powrocie mam zadzwonic czy juz jest wynik wymazu.
            Ostatnio edytowany przez karolajn; 19.08.2011, 15:45.

            Komentarz


            • #7
              Chcialabym dodac, ze wlasnie po powrocie z wakacji (17.08) wykonalam telefon do ACS i zapytalam o wynik wymazu tak jak mnie o to proszono. Pani powiedziala, ze jezeli teraz nic sie nei dzieje wyniku nie trzeba odbierac, mozna tak przy okazji. Jeszcze tydzien temu dalej wystepowala ropa i bol przy dotyku. Nic nie powiedziano o wynikach. Jednak ja dalej mam jezykiem wyczuwalna kosc i bol przy dotyku z zewnatrz i w wewnatrz.
              Ostatnio edytowany przez karolajn; 22.08.2011, 10:43.

              Komentarz


              • #8
                bardzo prosze o odpowiedz

                Komentarz

                Pracuję...
                X