Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kujące miejsca na zębie i ból

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • marcin
    odpowiedział(a)
    Na nadwrażliwość zębów proszę stosować specjalne pasty np. Elmex (Zielony) lub GreenOr.
    Samego zęba trudno ocenić bez badania. Być może były obecne starcia patologiczne, które powodowały nadwrażliwość podczas jedzenia. Podobnie ma się sprawa z odsłoniętymi szyjkami zębowymi - należy leczyć nadwrażliwość.
    Również po leczeniu mogą pojawiać się objawy bólowe - które z czasem mijają.
    Inna sprawa to dopasowanie zęba w zgryzie - dolegliwości bólowe podczas nagryzania mogą wystąpić przy przeciążonych zębach. Należy to zbadać oraz pomyśleć o uzupełnieniu luk między-zębowych.
    Niepokojąca jest ostatni objaw - co znaczy że ząb "spuchł"? Czy pojawił się obrzęk w okolicach zęba? Wysięk?
    Ostatnio edytowany przez marcin; 27.07.2011, 23:38.

    Zostaw komentarz:


  • mysza-64
    rozpoczął temat kujące miejsca na zębie i ból

    kujące miejsca na zębie i ból

    Od jakichś 2 lat mam *łatanego* zęba -dolna 8 po lewej stronie.był on plombowany kilkakrotnie bo robiły się dziurki w okół niej.Lekarz nie wyrzucał całej tylko doklejał.Nie widział takiej potrzeby.W zeszłym roku późnym latem ząb zaczął mnie kuć w kilku miejscach przy jedzeniu jabłek lub orzechów.Starałam się układać na zębie tak jedzenie żeby nie podskakiwać przy nagryzaniu.Taki przeszywająco-kujący ból pojawiał się coraz częściej.Doktor na moja prośbę rozwiercił go w tym właśnie miejscu i okazało się że jest próchnica i zaplombował go,chociaż twierdził że nic tam nie ma.Za kilka miesięcy znowu taki sam ból.Doktor powiedział ze nic tam nie ma.Opukując go też mnie nie bolał. Doktor powiedział że mam tak zgryzionego zęba że jest taki nadwrażliwy.Ale jak drapałam tam paznokciem to wyczułam między szkliwem a plomboą dwa miejsca właśnie takie tkliwe.13.VII pojechałam do innego lekarza i ona też stwierdziła że żadnych ubytków tam nie ma ani próchnicy.Na zdjęciu rtg też nic nie ma.Poprosiłam o wymianę całej plomby.Dostałam znieczulenie.Podczas borowania te właśnie miejsca były bardzo tkliwe ,chociaż nic tam się nie działo .Ząb był opracowany ponownie i zaplombowany.Kiedy odeszło mi znieczulenie ,2 zęby na górze 6i 7 były wrażliwe na zimno -ciepło i 5 na dole tak samo (6 i 7 nie posiadam).Nawet jak wciągałam powietrze to nie szło wytrzymać.Bolały mnie nawet korzenie w tych zębach i miejsca wokół jak przy zapaleniu okostnej.Tak było przez 2 dni a potem ból sie zmniejszał ale całkiem nie ustał do dzisiaj.Na dodatek doszły pobolewania głowy o różnym natężeniu głównie po stronie lewej. A wspomniana leczona 8 zaczęła mnie boleć cała ,przy nagryzaniu też.A kujące miejsca są nadal.Pojechałam ponownie do pani doktor ale ona nie widzi związku z tymi bolącymi zębami obok.Zaproponowała albo wyrwanie albo kanałowe.Dokucza mi ten ząb coraz bardziej jakby miał tam za mało miejsca i spuchł Proszę o analizę.
    Załączone pliki
Pracuję...
X