Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wstawienie dwoch zebow

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wstawienie dwoch zebow

    witam. Rok temu usunelam dwie dolne jedynki gdyz byly chore.... Dentysta wyczyscil je a nastepnie "wkleil" w swoje miejsce... Po roku jeden z zebow wypadl... Powiedzcie mi jaki jest najtanszy sposob aby te dwa martwe zeby wstawic spowrotem na swoje miejsce... Interesuje mnie koszt i technika jaka zastosuje dentysta... Dzieki za pomoc

  • #2
    1) A może tak napiszesz Panie/Pani "X" w jakim wieku jesteś?
    2) Na co "jedynki były chore"?
    3) Co rozumiesz przez pojęcie "wyczyścił i wkleił na swoje miejsce?" - miała miejsce ekstrakcja? A później ich wstawienie? Czy był wykonany most? Tymczasowy?

    Komentarz


    • #3
      odp

      myślę ze mój wiek nie ma tu nic do rzeczy, mimo to odpowiem. mam 24 lata. tak jak już pisałam usunięto mi dwa zęby gdyż w niedługim czasie i tak by wyleciały same z powodu opuszczonych dziąseł. SA to dwie dolne jedynki. Po osunięciu ich zostały one wyczyszczone z kamienia itp po czym na drugi dzień wstawione tam gdzie się znajdowały wcześniej. trudno mi jest powiedzieć jaka metoda zostało to zrobione gdyż robiłam je w belgi a mój flamandzki nie jest najlepszy, dentysta który mi je wstawiał użył jakiegoś żelu po czym naświetlał to fioletowym światłem.. nie zaniedbałam całej sprawy po prostu zależało mi na szybkim posiadaniu zębów gdyż jestem młoda osoba a zęby dla mnie to priorytet, zawsze o nie dbałam ale po ciąży niestety nie miałam już wpływu na to ze uratować się ich nie da.

      Komentarz


      • #4
        Być może jest szansa na zastosowanie mostu klasycznego. Niestety jest to kosztowne i konieczne będzie oszlifowanie zębów sąsiednich.
        Należy zgłosić się na wizytę do stomatologa, który zbada jakość filarów lub po badaniu zaproponuje inne rozwiązania.

        W tym wieku utrata zębów to ALARM(!) aby ratować resztę. Jeśli cierpi Pani na zapalenie przyzębia - należy koniecznie wdrożyć odpowiednie leczenie specjalistyczne.

        Komentarz


        • #5
          dentysta do którego chodzę twierdzi ze mam zdrowe i silne zęby...
          możesz mi mniej więcej powiedzieć ile kosztuje w pl wstawienie tego mostu klasycznego?
          nie orientuje się gdyż już od 4 lat nie byłam w kraju, a chciała bym wiedzieć ile muszę przygotować na to pieniędzy.
          Ostatnio edytowany przez sitka; 27.07.2011, 13:07.

          Komentarz


          • #6
            W zależności od użytego materiału kompozyt/porcelana - cena to około 250-350 zł za 1 człon mostu.
            Aby dostawić dwie dolne jedynki potrzeba czterech członów. (2 człony to uzupełniane jedynki, natomiast kolejne 2 to zęby trzymające całą konstrukcję - które muszą zostać wcześniej oszlifowane).

            Komentarz

            Pracuję...
            X