Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łamiąca się jedynka...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Łamiąca się jedynka...

    Kilka lat temu niestety odłamał mi się kawałek jedynki, rok temu pierwszy raz go dorobiłam. Jakoś po pół roku znowu się odłamał.
    Znowu się wybrałam do dentysty. Zrobiono mi po raz kolejny kawałek zęba. Ten jest mocniejszy bo nie chce cały kawałek odpaść.
    Tylko, że mój problem właśnie na tym polega. Czy można dorobić kawałek do kawałka?
    Bo właśnie kawałek kawałka mi sie wykruszył i nie wiem co z tym fantem zrobić, czy poczekać, aż wykruszy się cały, czy ryzykowac i dorabiać teraz już z ryzykiem, że odleci. Tym bardziej, że ten kawałek co został trzeba będzie jeszcze wyrównać pewnie .
    Na dorobionym kawałku może trzymać się słabiej ta ' plombka' prawda?

    Dziękuję z góry za odpowiedź
    Ostatnio edytowany przez mila1122; 24.07.2011, 22:52.

  • #2
    Można odbudować ząb bez usuwania starego wypełnienia. Będzie się trzymać tak jak do tej pory.

    Komentarz


    • #3
      Tylko, że ostatnio dentystka tak mocno ten kawałek przytwierdziła, że od strony wewętrznej jest jeszcze kawałek 'plomby' żeby isę mocniej ten kawałeczek trzymał. Więc można usunąć i ten wewnątrzny kawałek ? Bez ryzyka że dentystka najedzie na ząb i pęknie on ma pół?

      Komentarz


      • #4
        Zasady są takie - można usunąć całość wypełnienia, ale można i też usunąć tylko jego część i uzupełnić nowym. Nie widziałem jaka jest sytuacja w jamie ustnej - dlatego zalecam wizytę

        Komentarz


        • #5
          Aha rozumiem Bardzo dziękuję za odpowiedź !

          Komentarz

          Pracuję...
          X