Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Straszny ból przy "siódemce"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Straszny ból przy "siódemce"

    Od 3 dni czuje ból w okolicach górnej siódemki po prawej stronie. Z początku ból był lekki i w zasadzie nie widziałem nawet gdzie mnie boli, teraz jednak wiem, że jest to dziąsło w okolicach siódmego zęba.
    Ból stał się już dość silny, jestem po tabletkach przeciw bólowych (lekkich) i czuje, jak woli mnie praktycznie cała ta strona szczęki (zwłaszcza górna część).

    Do dentysty jestem umówiony dopiero na wtorek, ale tak się zastanawiam, czy może mi rosnąć ósmy ząb... Mam 16 lat czyli jeszcze trochę wcześnie, ale takie przypadki nawet w wieku 15 lat są.
    Nie wiem czy to normalny ból przy rośnięciu ósemki, czy może on po prostu wrzyna się pod siódmego zęba, bo tam nie ma za dużo miejsca żeby wyrósł.

    Jeśli tak, to czy będę musiał usunąć siódmego zęba?

    W wtorek pewnie czegoś się dowiem, prześwietlnie pewnie będzie koniecznie, ale chce wczesniej wiedzieć, czy taki scenariusz jest możliwy

  • #2
    No ja właśnie myślałam, że mi puchnie od rosnącej ósemki i owszem ósemka rośnie ale boli jednak siódemka A nie czujesz tej ósemki pod dziąsłem jak dotykasz językiem albo palcem? Ja moją ósemkę czułam już jakiś czas temu, teraz już jej część jest na powierzchni, że tak powiem, ale z drugiej strony też mi będzie rosnąć, bo właśnie czuję w dziąśle głęboko kontury zęba. Wiek tu pewnie nie ma nic do rzeczy, na np. mam 19 lat a mój wujek miał je dopiero po 30 Osobiście mogę powiedzieć, że póki co (i oby tak zostało :P) żadna z ósemek mnie nie boli, choć jedna przebija przecież dziąsło.
    Jeżeli ósemka nie będzie miała wolnego miejsca to dentysta zapewne usunie ci nawet zdrową siódemkę dla dobra tej ósemki.

    Komentarz


    • #3
      Coś mi tam chyba już odstaje, kawałek zęba zaraz obok siódemki, ale nie jest to chyba cały ząb:/ Pewnie reszta rośnie pod siódemką i nie potrafi się wydostać.
      Lipa, jeśli będę musiał usnąć zdrowego zęba, tylko po to, by ósemka mogła se wyjść:/

      Komentarz


      • #4
        Dentysta zleci Ci RTG i wszystko będzie wiedzieć. Może po prostu ząb jest większy z jednej strony i dlatego się przebija tylko kawałek, a reszta wyjdzie później? Na razie się nie martw

        Komentarz


        • #5
          Przede wszystkim trzeba wykonać zdjęcie rtg pantomograficzne (całego uzębienia). Jeżeli okaże się, że nie ma szansy na prawidłowe wyrznięcie ósemki (brak miejsca w łuku, nieprawidłowe ustawienie zęba w kości itp.) zostanie ona usunięta. Proszę się nie martwić o siódemkę, jeżeli jest zdrowa na pewno dentysta nie zdecyduje o jej usunięciu.

          Komentarz


          • #6
            A mogę się dowiedzieć, w jaki sposób usówa się zęba, który jeszcze całkiem nie wyrósł? Rozcina się dziąsło, czy coś w tym stylu? :/

            Wizyte mam jednak przesuniętą na jutro, ale wole się dowiedziec jak to wygląda:/

            Komentarz


            • #7
              Wszystko zależy czy na RTG widoczna jest kość nad zębem która go blokuje (oraz tego co zadecyduje lekarz) w takim wypadku:
              1) Podpisanie zgody na zabieg (przez opiekuna)
              2) Znieczulenie
              3) Nacięcie dziąsła
              4) Zniesienie (rozwiercenie) kości nad zębem
              5) Dłutowanie zęba, lub rozwiercenie zęba gdy nie można wydłutować w całości
              6) Wyłyżeczkowanie zębodołu - toaleta rany
              7) Opatrunek (z lub bez zaszycia)

              Później - usunięcie szwów oraz wizyta kontrolna (gdy lekarz tak zadecyduje)
              Ostatnio edytowany przez marcin; 25.07.2011, 11:44.

              Komentarz


              • #8
                Jeśli te znieczulenie będzie takie jak ostatnio (prawie nic nie dało przy wyrywaniu piątki), to znów się będę zwijał z bólu, albo gorzej:/

                To znieczulenie jest w postaci normalnego zastrzyku? Czy może jakieś inne/ mocniejsze jest podawane?

                Komentarz


                • #9
                  O tym czy faktycznie trzeba cokolwiek usuwać zadecyduje lekarz po badaniu. Możliwe że konieczna będzie konsultacja ortodontyczna.

                  Znieczulenie jest miejscowe.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X