Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dziąsłami.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z dziąsłami.

    Jasiek dwa lata temu górna jedynka zaczęła byc wrażliwa, bez żadnych innych objawów. Poszedłem do dentysty, który powiedział, ze nic nie widzi i jak nie boli w nocy to dobrze. Dolegliwości przeszły. Jakis czas temu znowu zacząłem odczuwać takie dolegliwości i zacząłem odczuwać dziwny smak w okolicy zeba i lekki ból. Stosowałem sachol, potem dentosept i nic stomatologiczna po uzyciu nici odczówam ulge.Dziasła nie sa zaczerwienione, nie sa spuchniete, nie krwawią a dolegliwosci nie ustepuja. Zauwazyłem tez ze na dolnej jedynce od zewnetrznej strony jamy lekko odsuneło sie dziąsło, nawet miałem wrazenie , ze dolna jedynka uderza o górna podczas snu i nauczyłem sie spac z otwarta szczekia, dolegliwosci poranne sa mniejsze. Pale papierosy w duzych ilosciach, mam osad nikotynowy mimo ze myje zeby 3 razy dziennie, ostatnio nawet po kazdym posiłku. Robie płukanki z szałwii, stosuje dentosept i nic stomatologiczna. Moje pytanie(oprócz rzucenia palenia , bo wiem , ze musze to zrobic) co mógłbym jeszcze zrobic, zeby zatrzymac chorobe?

  • #2
    1) Wzorowa higiena + odpowiednia np. Stillmana. Doczyszczanie zębów w okolicach dziąseł, szczoteczka do przestrzeni międzyzębowych..
    2) Zabiegi profesjonalne - usuwanie kamienia (skaling), piaskowanie, kiretaż w razie potrzeby
    3) Korekta zgryzu (być może ząb jest przeciążony).

    Wizyta u specjalisty (periodontolog).

    Komentarz

    Pracuję...
    X