Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mleczne zęby dziecka 3 latka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mleczne zęby dziecka 3 latka

    witam, mam oby maly problem ale jakis czas temu ok 2tyg moje dziecko nie fortunnie upadlo na zaokraglony kant lawy u udezylo sie w dziasla nad jedynkami. Oczywiscie dziasla spuchly dosc mocno a na drugi dzien nabralo kolor fioletowo-buraczkowy, buzia byla obolala i spuchnieta ok 3dni. Powoli wszystko schodzilo i ok po tygodniu wszystko wrocilo do normy lecz zauwazylam jak dziecko mialo snieznobiale zabki to nagle jedynki strasznie po szarzały !!! moze jestem nadwrazliwa ale bardzo sie martwie bylam u dentystki to powiedziala ze urwalo mu sie wiazadlo ale nie powinnam sie tym martwic i wszystko jest w porzadku i nic nie widzi, ale bardzo dbam o higiene zebow dziecka co dziennie myjemy zabki i wiem, ze byly sniezno biale i teraz sa szare. prosze o porade czy to normalne i nie powinnam sie nie pokoic

  • #2
    W zębie jest miazga popularnie zwana "nerwem" - galaretowata tkanka z naczyniami krwionośnymi. Z tych naczyń krew mogła się wynaczynić do wnętrza zęba tzw. komory. Choć wówczas ząb staje sie różowy, czerwony, żółty brazowy.
    Efekt szarych zębów może wynikać też z niedokrwienia spowodowanego urwaniem się "pęczka" naczyniowo-nerwowego który "zasila" ząb.
    W obu przypadkach raczej nie ma powodów do niepokoju. Należy obserwować. W skrajnych przypadkach (gdyby do zęba dostały się bakterie) może pojawić się ropny stan zapalny objawiający się opuchlizną.
    Bardziej nalezałoby się martwic o zawiązki zębów stałych - czy nie zostały uszkodzone.
    Można wykonać rtg ( u trzylatka nie jest to łatwe). Poza tym na podstawie rtg nie można z całą pewnością powiedzieć, że wszystko jest OK.
    Pozostanie więc niepewność i czekanie.

    Komentarz


    • #3
      bardzo, bardzo dziekuje za odpowiedz i troszke sie uspokoilam, mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok z obserwacji moich to nic sie nei dzieje jakby "wypadku" nie bylo zero oznak na dziaslach tylko te szarutkie zabki, a czy taki kolor bedzie sie juz utrzymywal do konca zywotu mleczakow ???? jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Prawdopodobnie taki kolor zostanie. Zęby te mogą stać się jeszcze ciemniejsze. Zależy co było bezpośrednią przyczyną tego zszarzenia.

        Komentarz


        • #5
          Normalnie i systematycznie szczotkujcie - poprawa powinna być zdecydowanie widoczna, ale ogólnie trzeba postawić na podstawy. Dzieci muszą mieć od samego początku zapewnioną solidną pielęgnację. Dopiero wtedy zauważycie fajne korzyści...

          Komentarz


          • #6
            Dzieci niestety cały czas mają problemy z zębami. A najgorsze to próchnica. Dzieciaki jedzą dużo słodyczy, to pewnie stąd się to bierze. Jeśli wasze pociechy też mają taki problem, to tutaj jest artykuł o tym, jak leczyć próchnicę u dzieci.

            Komentarz


            • #7
              Zgadzam się z tym, że coraz więcej dzieci ma problemy związane z ząbkami. Z własnego doświadczenia wiemy, że ma na to wpływ nie tylko nieodpowiednia dieta. Ważne jest wyrobienie dobrych nawyków u dziecka zarówno w przypadku dbania o higienę jamy ustnej jak i wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym od najmłodszych lat. Niektóre osoby mylnie uważają, że nie powinno się leczyć próchnicy w przypadku mleczaków, jednak pozwala to zapobiec pogłębieniu problemów związanych z zębami w przyszłości. O tym jak przygotować dziecko do wizyty w gabinecie stomatologicznym można przeczytać na -
              Ostatnio edytowany przez Galeria-Uśmiechu; 25.07.2018, 11:32.

              Komentarz

              Pracuję...
              X