Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Torbiel i leczenie kanałowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Torbiel i leczenie kanałowe

    Kilka miesięcy temu stwierdzono że pod górną, prawą 6 mam torbiel. Podjęto leczenie kanałowe. Moja pani stomatolog nie mogła poradzić sobie z udrożnieniem jednego z kanałów i kazała udać się pod mikroskop. Zrobiłam jak kazała, wszystko przebiegło bez problemów.

    3 tygodnie po tym zabiegu ząb nadal bolał. Udałam się aby wykonać plombę i jak pani stomatolog zaczęła w nim wiercić on strasznie bolał.

    Jestem załamana. Wydałam na niego już sporo pieniędzy a on nadal boli. Nie mogę spać w nocy, ból odczuwam nawet przy piciu ciepłej herbaty. To wszystko trwa już 6 miesięcy i jestem tym strasznie zmęczona. Nie wiem czy można wyrwać tego zęba bo obawiam się że zgryz mi się przesunie. Co jest z tym zębem?

    Bardzo proszę o pomoc.
    Załączone pliki

  • #2
    Trzeba wykonać rtg kontrolne zęba. Objawy prawdopodobnie związane są z obecnością torbieli, której zawartość uległa zropieniu - koniecznie trzeba ją usunąć. Wskazana konsultacja chirurga stomatologicznego.

    Komentarz


    • #3
      Nie wyrywać!
      Na zdjęciu jest OK.
      Może jednak byc kanał dodatkowy w którym "nerw" nadal jest żywy i podrażniony boli (choc pod mikroskopem powinno było go widać. Może też być podrażniona okolica wierzchołków korzeni tego zeba, w związku z wypełnieniem
      Może tez boleć inny ząb - szyjka.
      Ósemka też niezbyt fajnie "wpycha się" na zeby stojące przed nią choć tu raczej ból miałby inny charakter.
      Typowałbym to co wytłuszczone.

      Komentarz


      • #4
        Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

        Komentarz

        Pracuję...
        X