Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

mostek dentystyczny, reklamacja. prosze o pomoc.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • mostek dentystyczny, reklamacja. prosze o pomoc.

    Witam.

    pol roku temu zrobilem sobie mostek dentystyczny. tym mostkiem chcialem uzupelnic jeden brakujacy zab (prawa czworke).
    w tym celu dentysta musial opilowac mi sasiednie zeby (trojke i piatke).
    wykonanie tejgo mostku wygladalo w ten sposob:
    1. wykonanie odlewu moich zebow.
    2. zeszlifowanie zebow, na ktorych mial zostac zamontowany mostek.
    3. po tygodniu, lekarz zalozyl mi ten mostek (narazie byl czarny), w celu sprawdzenia czy wszystko jest OK. zalozyl go na 3 sec po czym zdjal, nie pytajac sie mnie o zdanie.
    4. po kolejnym tygodniu zacementowal mi mostek.

    Od tamtego czasu (ponad pol roku) caly czas cos mi przeszkadza w zgryzie. bylem kilka razy u doktora. na poczatku zeszliwowal mi jeszcze bardziej zdrowe, dolne zeby. w tej chwili, mam brzydko wygladajacy dolny zgryz! PARANOJA! chcialem zeby moje zeby wygladaly ladnie, a tymczasem sa nierowne!
    wiem ze tak sie robi przy mostkach... ale efekt nie jest zadawalajacy... chce zeszlifowac dolne zeby z drugiej strony (lewej), tak aby zeby wyglaaly na symetryczne.
    pomimo zeszlifoania tych zdrowych, dolnych zebow z lewej strony, caly czas czuje ucisk na ten most. czyli zgryz jest nieprawidlowy.
    lekarz zeszlifowac mi mostek, teraz widac juz metal... nie podoba mi sie to.
    pomijam juz fakt, ze zeby mostka sa znacznie wieksze od moich prawdziwych zebow, ktore zostaly oszlifowane. brakujacy zab, jest wykonany w taki sposob, ze w wewnetrznej czesci szczeki zawija on sie do gory. jest to bardzo wyczuwalne jezykiem. krawedz tego zeba jest oksta, co sprawia mi wielki dyskomfort. nie jest on "pionowy" jak reszta zebow.

    kiedy moge zlozyc reklamacje na wykonany mostek??? gdzie moge zasiegnac opinii na temat tej protezy.
    przeciez zaplacilem za cos, co mialo poprawic wyglad moich zebow.

    bardzo prosze o pomoc..

    Łukasz
Pracuję...
X