Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dlaczego tak drogo???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dlaczego tak drogo???

    Mam pytanie,miałam wkładany wkład z włókna szklanego do korzenie żeby wzmocnić i ułatwic odbudowe korony zęba,za wkład zapłaciłam 250 zł.+ odbudowa 250zł.chodzi mi głównie o tan wkład a raczej o jego cene.Sprawdzając w internecie leki stomatologiczne znalazłam takie wkłady,10szt.za cene 250zł, więc dlaczego stomatolodzy mają takie ceny czy tak jest wszędzie,czy zostałam oszukana bo jeżeli jeden wkład kosztuje 25zł to można zrozumieć że dentysta zażyczy sobie np.100zł za niego no bo dochodzi wiedza lekarza i jago czas.Może jest ktoś kto potrafi wytłumaczyć mi tą cene?(może muszę zmienic stomatologa).

  • #2
    Ok za sam wkład wychodzi 25 zł sztuka. A Ty nie liczysz czasu poświęconego na założenie tego?? Zużycie energii (wiertarki przecież też przy tej całej odbudowie chodziły) + zużyte narzędzia + trzeba narzędzia wysterylizować w płynie + zapakować w specjalne pakiety + Włożyć do autoklawu, żeby zostały wysterylizowane (następne zużycie prądu). Po to się lekarz uczył żeby teraz zarabiać pieniądze! To jest precyzyjna robota z tym ćwiekiem trzeba na to dużo cierpliwości i dokładności to co też miało być za darmo? Czasami mnie to zaskakuje że ludzie myślą że wszystko po cenie hurtowej dostaną. Jak idziesz do sklepu kupujesz bluzkę i płacisz za nią np. 100 zł to sobie wyobraź że ona na hurtowni kosztowała 30 zł!!!! nawet z dużymi firmami tak jest nike, czy adidas. Mogłaś sobie zamówić te włókna szklane, materiał do wypełnień i sama mogłaś sobie to odbudować! Było by taniej i na pewno dokładnie!!!!! HA HA HA. Lekarz sam sobie ustala ceny - mogłaś poszukać trochę taniej. U mnie to kosztuje 170 zł + 140 zł za odbudowę zęba = 310 zł. Tak niestety jest! Wyobraź sobie że materiał do wypełnień światłoutwardzalnych (jakieś normalny dobrej jakości) kosztuje 800 zł wszystkie kolory zębów są w tym od najjaśniejszego do najciemniejszego. I lekarz za jedno wypełnienie weźmie 80 zł od jednej osoby przypuśćmy więc zobacz ile takim materiałem może zębów odbudować jak taki materiał jest u nas w gabinecie jeden taki zestaw przez 2 miesiące! Więc to jest dopiero biznes. Nawet przypuszczając że do gabinetu przyjdzie tylko jedna osoba dziennie i zapłaci 80 zł. To sobie policz. Znieczulenia najlepszej marki co podaję się ludziom kto chce przy leczeniu to dostaje znieczulenie ale płaci 20 zł!! A cała taka paczka znieczuleń kosztuje około 80 zł no przypuśćmy że 100 zł - 50 szt. Czyli 50 osobą można dać to znieczulenie które kosztowała za całą paczkę 100 zł a jedna z tych osób płaci 20 zł. To też sobie policz. Bycie stomatologiem to jest interes, ale trzeba mieć kasę na strat. Więc za wszystko trzeba płacić!! tak jest. Więc przemyśl to pytanie bo wydaję mi się że jest trochę głupie!!!!!! POZDRAWIAM.

    Komentarz


    • #3
      Nic za darmo

      Proszę czytaj za zrozumieniem i się tak niedenerwuj,nie chce żeby stomatolog pracował za darmo to oczywiste ze musi na swojej pracy,wiedzy zarabiać.Rozumiem czas poswięcony pacjentowi i zużycie sprzętu ale to nadal jest przesadnie drogo!!!Czy jest ktoś kto kontroluje te ceny,przeciesz w gabinetach nie ma kasy fiskalnej,nie dostaje żadnej faktury,dowodu sprzedaży cokolwiek.Dzięki twojej odpowiedzi wiem że moze być taniej i czuję się oszukana.
      Ostatnio edytowany przez karola79; 06.04.2010, 17:50.

      Komentarz


      • #4
        No w sumie masz rację, ale za niedługo wejdą do gabinetów stomatologicznych kasy fiskalne, więc za wszystko będzie się dostawać paragony, za tą odbudowę mogłaś poprosić fakturę i z nią mogłaś gdzieś popytać w jakiś placówkach np u rzecznika praw pacjenta albo jechać do funduszu i powiedzieć co Cię męczy itp. Niestety ceny ustala sobie lekarz według własnego "wymyślonego" cennika. Przykro mi, ale trzeba szukać gdzie najtaniej bo na prawdę gdzie pójdziesz tam ceny są różne nigdzie nie są takie same. Więc wróć się po fakturę i możesz coś z tym zrobić. A cen w gabinetach nikt nie kontroluje - niestety Sorka, za powyższe zdenerwowanie. Pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          Staram się chodzić do publicznych dentystów, wtedy jest taniej.

          Komentarz


          • #6
            według mnie wiecznie jest drogo;( szkoda słów

            Komentarz


            • #7
              Moim zdaniem jest tak drogo, bo nie ma nawyku reguralnego chodzenia od dentysty! Mnie osobiście to kosztowało 2 korony i ekstrakcję zeba. Ale mam już to za sobą i chodząc regularnie leczę tylko małe ubytki i to sporadycznie. Naprawdę polecam zmienić dietę na taką, która jest zdrowsza dla zębów i wprowadzić do kalendarza regularne wizyty u stomatologa.


              .
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #8
                Regularne wizyty

                Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwolą nam bardzo wcześnie rozpoznać rozwijającą się próchnicę czy inne schorzenia. Z tego powodu dobrze jest wytworzyć w sobie nawyk regularnych wizyt u naszego stomatologa co 6 miesięcy. Tak jak zauważono w innym komentarzu, to uchroni nas przed bardzo dużymi kosztami późniejszego leczenia. Pamiętajmy, że takie wizyty są bezpłatne tak samo jak i odpowiednia profilaktyka o której więcej na:
                Ostatnio edytowany przez Galeria-Uśmiechu; 25.07.2018, 11:33.

                Komentarz

                Pracuję...
                X