Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Paniczny strach przed dentystą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Paniczny strach przed dentystą

    Witajcie, mam pytanie.

    Panicznie boję się wizyt u dentysty. Naprawdę panicznie. Przed i podczas wizyty dostaje duszności, szczękościsku i mam palpitacje serce. Wiem, to brzmi śmiesznie, ale co poradzę? To moja fobia. Nie chcę unikać wizyt, bo zależy mi na zdrowych i ładnych zębach. Na całe szczęście nie psują mi się za często. W każdym razie jakoś muszę przeżyć te wizyty, tylko nie wiem, jak.

    Zastanawiam się nad jakimiś tabletkami na uspokojenie, przeciwlękowymi, łagodzącymi napięcie nerwowe. Może coś takiego pomogłoby mi przetrwać na fotelu? Oczywiście wiem, że pewnie nie każdy taki lek da się stosować bezpiecznie z np. przeciwbólowymi albo coś w tym typie... Dlatego piszę do Was. Czy ktoś wie, czy można stosować podczas wizyty relamax ? Znam ten lek dobrze (czasem go łykam) i jest dla mnie skuteczny, ale nie zamula mnie zanadto. Nie zasypiam po nim, tylko się uspokajam. Co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowany przez robertinio; 28.06.2016, 12:37.

  • #2
    Takie tabletki to dobry pomysł. Tylko pamiętaj żeby przed wizytą uprzedzić swojego dentystę.

    Komentarz


    • #3
      Myślę że dużo zależy od głowy. Musisz się spróbować inaczej nastawić do tej wizyty. Ostatnio jak szukałam w internecie porad na temat pierwszej wizyty, to natrafiłam na ciekawy artykuł: Mój synek również boi się panicznie dentysty, stąd moje poszukiwania o najodpowiedniejszych sposobach na przeprowadzenie takiej wizyty

      Komentarz


      • #4
        Rozumiem strach przed dentystą. Lecz teraz są takie znieczulenia, że nic nie boli pacjentów. A tabletka to dodatkowe obciążenie organizmu.

        Komentarz


        • #5
          Myślę, że to kwestia przełamania, to raz, a po drugie dobrze jest znaleźć sobie jednego stałego dentystę, dzięki czemu będzie się wiedziało z kim ma się do czynienia, a i sam lekarz będzie lepiej wiedział co i jak.

          Komentarz


          • #6
            Witam teraz dentyści mają gazy rozweselające możne to ci pomoże

            Komentarz


            • #7
              Ja też boje się dentysty, ale jakos próbuje się przełamać. A o tych tabeltkach to nie słyszałem.

              Komentarz


              • #8
                Trzeba sobie wtedy pomyśleć, że dentysta to tez człowiek.

                Komentarz


                • #9
                  Jak się tak boisz to może znieczulenie? Mówię o takich mocniejszych.

                  Komentarz


                  • #10
                    Tabletki? Naprawdę? To nie jest lekka przesada? Wypij sobie meliskę na stres przed wyjściem i tyle... Czego tu się bać, przecież nie wbije Ci w dziąsło tasaka, tylko co najwyżej igiełkę. Możesz obejrzeć sobie na yt jeden z odcinków Cyanide & Happiness z dentystą dobre śmieszki

                    Komentarz


                    • #11
                      Pewnie jak go lepiej poznasz, to przestaniesz się bać. Spróbuj ze swoim dentystą chwilę luźno porozmawiać.

                      Komentarz


                      • #12
                        A czego tu się bać ? Dentysta to lekarz specjalista i nie ma obaw aby mu zaufać. Leków uspokajających radzę nie brać przed wizytą. Teraz każdy zabieg dentystyczny, z reguły odbywa się bez bólu

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie ma się czego bać. Zawsze możesz poprosić o znieczulenie i po sprawie. To nie jest operacja na otwartym złamaniu tylko leczenie zębów Ludzie jakoś mają zakodowane w głowie, że dentysta to zawsze kojarzy się im z bólem. No ale tak już się przyjęło niestety. a jak ktoś chce unikać dentysty to polecam zalakowanie szczelin w zębach, co działa jak . Dentysta zamyka szczeliny, w których zbiera się jedzenie i które są najbardziej narażone na działanie próchnicy.
                          Ostatnio edytowany przez michalina67; 03.10.2017, 14:40.

                          Komentarz


                          • #14
                            Paniczny strach przed dentystą

                            Wizyta u dentysty naprawdę nie należy do przyjemnych, dlatego doskonale Cię rozumiem. Jednak nie polecam Ci faszerowania się innymi lekami, ponieważ w gabinecie i tak dostaniesz znieczulenie, a jednoczesne połączenie tabletek z substancją znieczulającą może Ci jedynie zaszkodzić. Po prostu powiedz szczerze, że bardzo się boisz i poproś o silne znieczulenie. Teraz są tak mocne "znieczulacze", że nic nie ma prawa Cię zaboleć. Jak powiesz dentystce o swoich obawach, to ona sama na pewno będzie bardziej delikatna, a Ty spokojniejsza

                            Komentarz


                            • #15
                              Też nie przepadam za wizytami u dentysty, ale odwiedzam go regularnie. Żadnych tabletek uspokajających. Przed wizytą, w poczekalni, zakładam słuchawki i włączam moje ulubione radio z muzyką elektroniczną: . To mnie uspokaja.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X