Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rtg w ciazy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rtg w ciazy

    Witam. Chciałam sie dowiedzieć o zdjęcie pantomograficzne w ciazy. Jestem w 22 tyg i przed wczoraj miałam robione zdjęcie. Dentysta zapewniał mnie ze nic nie bedzie dziecku bo dawka promieniowania jest zbyt mała a do tego miałam fartuch ochronny. Czy jest ktoś kto miał robione tez rtg w połowie ciazy i z dzidziusiem było wszystko Ok??? Proszę onodpowedz

  • #2
    ???

    Komentarz


    • #4
      moja siostra nic zlego sie nie stalo

      Komentarz


      • #5
        Moim zdaniem nie masz czym się martwić - po co dokładać sobie stresu? Promieniowanie wydzielane przez urządzenie do robienia rentgenów jest faktycznie małe, nie powinno to zaszkodzić płodowi. Gdybyś musiała chodzić robić zdjęcie dzień pod rząd przez kilka następnych tygodni, to inna sprawa. Ale dla świętego spokoju możesz zapytać o to lekarza prowadzącego ciążę przy następnej wizycie kontrolnej, nie zaszkodzi

        Komentarz


        • #6
          Jak najbardziej wykonanie zdjęcia pantomograficznego jest bezpieczne dla ciężarnych. Sama miałam wykonywane takie zdjęcie w pracowni DiagDent na warszawskim Ursynowie ponieważ mają tam sprzęt pozwalający zredukować dawkę promieniowania aż o 87%. Wystarczyło trochę podpytać swojego dentystę jaką pracownie poleca bo miałam co do tego obawy tak jak i Ty jednak szybko one zostały rozwiane.

          Komentarz


          • #7
            tylko sytuacje konieczne

            Ostatnio edytowany przez damianolejj; 17.08.2018, 16:36.

            Komentarz


            • #8
              skoro lekarz zdecydowal sie zrobic to znaczy ze w twoim przypadku bylo to konieczne, a jesli tak to po co sie zastanawiac widocznie nie bylo inneo wyjscia

              Komentarz


              • #9
                Z tego co wiem, w ciąży nie powinno się robić rtg, to zbyt ryzykowne dla dziecka

                Komentarz


                • #10
                  też miałam w ciąży. Było wszystko ok

                  Komentarz


                  • #11
                    Ile kosztują takie badania?

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X