Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przebieg leczenia (waszym zdaniem)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przebieg leczenia (waszym zdaniem)

    Witam!
    Mam 20 lat, a moja górna szczęka jest w fatalnym stanie. Przejdę więc do opisu.
    Lewa jedynka w połowie ułamana i jest już prawdopodobnie martwa ponieważ w środku ma czarne zabarwienie (nie próchnica). Druga jedynka zaś jest wykrzywiona. Schodzi na lewą stronę i trochę w głąb jamy ustnej. Lewa dwójka zaś jest tak wykrzywiona, że w całości schowała się za ułamaną jedynką (!), a kieł przmieścił się bardziej na jej miejsce. Reszta zębów prosta, z lekką próchnicą na dwóch tylnich, ale to nie problem. Kiedyś przesuwająca się dwójka sprawiała mi spory ból, ale łagodziłem go solidnymi dawkami nurofenu.
    Wygląd ten oczywiście stopniowo powoduje depresję. Brak odwagi na dłuższe dialogi z nowymi osobami, co oczywiście prowadzi do zamknięcia się w sobie, a stan tan prowadzi do kolejnych problemów. Krzywe zęby za dziecka mi nie przeszkadzały, a rodzic i szkolny dentysta jakoś nie specjalnie zwracali na to uwagę. Zresztą brak pieniędzy i tak wszystko wykluczał. Najgorsze jest to, że lubię kontakt z ludzmi, ale strasznie ciężko jest przełamać mi stres przed nowymi osobami, więc uchodzę za aspołecznego gbura wśród osób które mało mnie znają. W rzeczywistości jest oczywiście odwrotnie. Na resztę wyglądu nie narzekam, ale co z tego jak mój "piękny uśmiech" psuje wszystko.
    Rozpisując moje życie na równania wychodzi na to, że stan zębów jest źródłem większości moich problemów.
    Wybieram się na wizytę do gabinetu, ale co można zrobić w naszym kraju mając 5k w kieszeni.
    Waszym zdaniem jak wyglądało by leczenie i jaki by był jego koszt?
Pracuję...
X