Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wino vs. szkliwo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wino vs. szkliwo

    Witam! Ostatnio w opiniach na stronie przez przypadek wyczytałem, że wino bardzo niszczy szkliwo? Czy to prawda?

  • #2
    Podbijam temat, Również słyszałam, że wino może szkliwo uszkodzić, jednak nie wiem jak jest naprawdę.

    Komentarz


    • #3
      Z tego co zaobserwowałam to na pewno zostawia przebarwienia szczególnie po mocnym wytrawnym winie......

      Komentarz


      • #4
        Wszystkie używki działają podobnie niszczą zęby, papierosy, wino zaczynają robić się na nich przebarwienia, jednak dzisiaj można wybielać zęby i po problemie

        Komentarz


        • #5
          Mnie dentysta kiedyś mówił po piaskowaniu, żeby unikać wina, bo może zostawić przebarwienia, więc coś w tym być musi

          Komentarz


          • #6
            Rozwiązaniem jest tutaj picie białego wina, bo to czerwone powoduje przebarwienia ;-) Nie oznacza to jednak, że człowiek po wybielaniu zębów powinien na zawsze zrezygnować z wina, kawy i herbaty - bo z tych rzeczy robią się przebarwienia - tylko trzeba stosować się do kilku zasad, po spożyciu któregoś z tych płynów należy umyć zęby, lub chociaż przepłukać usta płynem antybakteryjnym, chroniącym szkliwo.

            Komentarz


            • #7
              Po zabiegu wybielenia zębów zalecana jest tak zwana „biała dieta”. Nie wolno pić kawy, czerwonego wina, herbaty, kolorowych soków, jeść buraczków czy właśnie takich mocno barwiących dań. Ale taka dieta trwa tylko około dwóch tygodni. Później już można jeść i pić wszystko. Ważne jest szczotkowanie zębów kilka razy na dzień i warto kupić sobie jakiś płyn czyszczący.

              Komentarz


              • #8
                Myślę, że wszystko jest dla ludzi i w odpowiednich ilościach nic złego się nie stanie. Jeśli komuś już tak bardzo zależy na śnieżnobiałym odcieniu można wybrać wino białe. Swoją drogą ostatnio poznałam super . Dziwne że dopiero teraz... Mam ochotę spróbować wszystkiego!

                Komentarz


                • #9
                  Zgadzam się z tym.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X