Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

usunięcie zęba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • usunięcie zęba

    Parę lat temu miałem leczony ząb kanałowo, niedawno mi się ułamał i nie da się go naprawić inaczej niż na ćwieku a ja tak nie chcę. Moje pytanie lepiej jest zostawić ząb tak jak jest żeby sam się wykruszył czy wyrwać korzeń?

  • #2
    Moja mama miała taką sytuację, ułamał jej się ząb, ale że ją nie bolało i nie było tego widać, to jakoś to zostawiła... Po jakimś czasie coś ją tam zaczęło pobolewać, ale nie jakoś mocno. W końcu wybrała się do dentysty i okazało się, że ten korzeń się psuje od środka, że zrobił się jakiś ropień i w ogóle nieciekawe rzeczy... Na szczęście trafiła na dobrych specjalistów z Dormedu, teraz już wszystko jest ok a mama ma piękny, nowy implant

    Komentarz


    • #3
      ropienie to chyba nieciekawa sprawa, najlepiej wybrać się w ten sprawie do dobrego dentysty. a już na pewno nie należy zwlekać jak pojawi się jakikolwiek, najmniejszy ból. po tym jaki jest ból, kiedy występuje i jaki jest rodzaj tego bólu, można mniej więcej zdiagnozować co dzieje się z zębami.

      Komentarz


      • #4
        moim zdaniem trzeba usunąć,oczyścić,żeby potem nie było przykrych niespodzianek

        Komentarz


        • #5
          z usuwanie też nie doc końca jest tak że jest to bezpeiczne. Miałem podobną sytuację i dentysta spartaczył sprawę i do dzisiaj się męczę

          Komentarz


          • #6
            a co dokladnie spartaczyl? moze powiniens pojsc do innego, dobrego lekarza. z doswiadczenia wiem że co lekarz to diagnoza, sek w tym zeby trafic na tego ktory postawi diagnoze i wytyczy dobra droge leczenia

            Komentarz


            • #7
              no niestety po wyrwaniu zawsze istnieje jakieś ryzyko powikłań, w końcu mamy otwartą ranę, a w ustach całą masę przeróżnych bakterii... Niemniej jednak uważam, że taki korzeń lepiej usunąć niż ma potem zacząć się coś psuć w środku, do może się to przerzucić na inne zęby, sąsiednie... Ja bym usuwała! Ale tak jak mówi koleżanka - jak nie masz zaufanego specjalisty, to lepiej skonsultuj się z kilkoma, żeby wiedzieć jakie są alternatywy. Ja na szczęście mam lekarza, któremu ufam i wiem, że zawsze mi pomoże

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez mobi Zobacz posta
                a co dokladnie spartaczyl? moze powiniens pojsc do innego, dobrego lekarza. z doswiadczenia wiem że co lekarz to diagnoza, sek w tym zeby trafic na tego ktory postawi diagnoze i wytyczy dobra droge leczenia

                Tak, lepiej idź do innego, dobrego lekarza

                Komentarz

                Pracuję...
                X