Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak wygląda sterylizacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak wygląda sterylizacja

    Co ze sterylizacją narzędzi?
    Są jakieś przepisy to regulujące? W jaki sposób i co sterylizować?

    Robert

  • #2
    Hcv

    Mam podobne pytanie. Znam osobę, która cierpi na WZW typu C (HCV) i twierdzi że nie przyznaje się do tego dentyście. Szukając w sieci informacji na ten temat doszłam do wniosku, że osoba, którą znam nie jest w tym osamotniona... Osoby chore na żółtaczkę usprawiedliwiają się często tym, że 90% Polaków nie wie, iż jest chora i z oczywistych przyczyn nie może poinformować o tym swojego dentysty. Czy naprawdę jest tak, że stomatolodzy nie mają nakazu odpowiedniej sterylizacji sprzętu? Czy naprawdę nie mają nakazu traktowania KAŻDEGO pacjenta jako POTENCJALNEGO chorego na HCV? Czy prawdą jest, że w przypadku gdy stomatolog wie o chorobie pacjenta sterylizuje sprzęt dwukrotnie, ale w przypadku braku takiej informacji tylko raz? A jeżeli sprzęt powinien być zawsze odpowiednio sterylizowany, to dlaczego pacjenci mają mówić o swojej chorobie? Skoro istnieje zagrożenie kontaminacji, to dlaczego zależy to jedynie od dobrej woli chorego?! bardzo proszę o odpowiedź, bo bardzo mnie to niepokoi, uważam, że powinno się coś z tym zrobić... Nie wiem, czy powinnam spróbować jakoś wpłynąć na tę osobę z mojego otoczenia - z informacji, które narazie posiadam najlepiej chyba byłoby w ogóle nie chodzić do dentysty!

    Komentarz


    • #3
      RobWan- tutaj odpowiedź na Twoje pytanie.


      Przytulia- każdy pacjent powinien być traktowany jako potencjalnie zakaźny. Dobrze przeprowadzona dezynfekcja i sterylizacja narzędzi gwarantuje bezpieczeństwo, nie ma więc potrzeby sterylizować podwójnie zestawu po przyjęciu pacjenta z WZW C.

      Komentarz

      Pracuję...
      X