Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pruchnica Pilne !!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pruchnica Pilne !!!

    Witam mam pytanie.Wybieram się do stomatologa,tak to nigdy nie chodziłem bo nigdy nie miałem problemu ze swoimi zębami.Mam 28 lat i od jakiegoś czasu czułem ból w jednym zębie gdy jadłem coś zimnego lub gorącego ale to zbakatelizowałem.Ale od 2 dni jestem w panice bo jak dotykam językiem tego zęba który był już czujny na zimno i ciepło to czuć małe wyszczerbienie.Do tego mało,dzisiaj zrobiłem sobie mały przegląd zębów w lustrze i zauważyłem ze w większość moich zębów ma już czarne plamy-chyba tak zwaną pruchnice.Zawsze się balem dentysty i będę się bał,ale jak pomyśle o leczeniu kanałowym to chce mi się mdleć.Mam pytanie czy moje zęby kwalifikują się do leczenia kanałowego?w jakim stopniu muszą być zniszczone zęby ze by były leczone kanałowo?nie mam w zębach żadnych dziur tylko te czarne plamy.Chce zacząć leczyć zęby,ale tak się boje leczenia kanałowego ze jak by do tego doszło to zęby które by miały być leczone kanałowo wolał bym je usunąć.Proszę o pomoc w tej sprawie i dodaniu słów na odwagę

  • #2
    i mam jeszcze jedno pytanie.Czy wiercenie i czyszczenie zęba z pruchnica jest gorsze czy lepsze od wiercenia i czyszczenia zęba z dziura?pytam bo na prawdę mam strach przed dentysta

    Komentarz


    • #3
      Drogi toni,

      Powiem Ci tak- biegiem do dentysty!

      A teraz Cię uspokoję Żeby wiedzieć czy Twoje zęby kwalifikują się do leczenia kanałowego trzeba zrobić pantomogram czyli zdjęcie całej szczęki, na którym widać zęby, kości,wszystkie wypełnienia i stany zapalne przy wierzchołkach korzeni. Na podstawie takiego zdjęcia lekarz zaplanuje leczenie. Pewnie trzeba by zacząć od porządnego oczyszczenia zębów z kamienia i osadu a potem zrobić przegląd, zdjęcie i brać się za leczenie. Być może ciemne plamy, o których mówisz to osad nazębny więc nie ma się po co martwić na zapas, ze to jakieś dziurska. Ząb, który opisujesz, że jest wrażliwy na ciepło i zimno być może będzie musiał być leczony kanałowo, ale nic się nie martw. Na pewno jakaś miła pani doktor znieczuli Cię, powie cos miłego i to będzie dobrze spożytkowany czas bez bólu Unikaj wyrywania zębów jeśli nie ma takiej potrzeby- to o wiele gorsze niż kanałowe Dbaj o to co masz, na pewno będzie w porządku.

      Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Dziękuję za słowa do odwagi w poniedziałek z samego rana dzwonię i się zapisuje.Ale do kanałowego leczenia się nadal nie przekonałem sam widziałem paru znajomych po tym leczeniu i jak długo się zwijali z bólu,więc ja wolał bym usunąć.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          Witam. Ja wczorej trafiłam z bolącym zębem do stoamtologa. Miałam dziórę, bardzo bolał przy samym dotykaniu językiem. Niesamowicie smierdziało. Gdy Pani Doktor rozwierciła okazalo sie że mam złogi zgorzelcze. Wziela mi go z nich oczysciła i ząb zaruła. Czytałam ze gdy zab jest zatruty boli mnie nie boli ani troche o co chodzi i czy to jest normalne? Monika

          Komentarz


          • #6
            Nie ma reguły, że ząb musi boleć, ale może tez być tak,że twój ząb jest martwy i dlatego nie odczuwasz bólu.

            Komentarz


            • #7
              Idź do gabinetu endo-medica w Tychach. Poszłam do nich z ostrym bólem zęba. Od razu mnie przyjęli. Dentystka wiec co robi, nawet bardzo nie bolało.

              Komentarz


              • #8
                Endo-medica

                Również proponuje gabinet Endo-medica. Jest to klinika z bardzo wysokim poziomem, personel jest znakomity, a co najważniejsze jest tanio. Spodobała mi się ona i teraz, gdy mam problemy z zębami chodzę tylko tam.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez toni126p Zobacz posta
                  i mam jeszcze jedno pytanie.Czy wiercenie i czyszczenie zęba z pruchnica jest gorsze czy lepsze od wiercenia i czyszczenia zęba z dziura?pytam bo na prawdę mam strach przed dentysta
                  Teraz strach Ci nie potrzebny, są różne środki znieczulające

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak nerw obumarł to ząb nie boli - chyba, że zrobi się taki stan zapalny, że ciśnienie będzie go rozsadzać. I dlatego najlepiej pojawić się u dentysty raz na jakiś czas na przegląd - w większości gabinetów bezpłatnie, a nie się zastanawiać.
                    Pozdrawiam

                    Komentarz


                    • #11
                      Mój dentysta z Dormedu twierdzi, że lepiej od czasu do czasu iść na kontrolę niż cierpieć bóle zębów A bać się faktycznie nie ma czego, znieczulenia są tak skuteczne, że nic nie boli!

                      Komentarz


                      • #12
                        Kanałowe wcale nie boli tylko strachu pełno bo narosły rożne mity

                        Komentarz


                        • #13
                          dentysta

                          Im szybciej udasz się do dentysty tym lepiej dla Ciebie, bo być może nie będzie konieczności leczenia kanałowego.
                          ____________________________________________
                          Najniższe ceny w

                          Komentarz


                          • #14
                            Jedyne co mnie przeraża to te dźwięki z gabinetu. Tak jakoś dziwnie reaguje mój organizm. Natomiast jeśli chodzi o samą wizytę, to odbywa się wsystko bezboleśnie. Chyba wszystko przez te mity, które mówią, że u dentysty to najgorszego bólu można doświadczyć.

                            Komentarz


                            • #15
                              mając 28 lat nie byłeś u ‘bo nie miałeś problemów z zębami” a teraz masz same dziury i też się boisz isc? Bez obaw, oni maja dobre srodki znieczulające poza tym chyba lepiej żeby cie troche pobolalo na fotelu niz jakby miał cie bolec przez dluugi czas

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X