Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

;/

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ;/

    Witam, jakiś tydzień temu ukruszył mi się troszkę ząb. Dziś podczas jedzenia, wyleciała mi z Niego plomba. Nie wiem, czy da się jeszcze jakoś uratować ten ząb. Napiszę jeszcze, iż jest to 5 na dole.

  • #2
    Spokojnie, na pewno da się to odbudować. Jeśli nie ma żadnego pęknięcia korzenia to bez problemu odbuduje się ząb. Najpierw dobrze by było zrobić rtg tego zęba żeby sprawdzić czy wewnątrz jest wszystko ok, jeśli tak to zrobić nowe wypełnienie. A jeśli to nie wystarczy to można zrobić tzw. onlay czyli taka duża plomba robiona w pracowni protetycznej, którą potem cementuje się na wyszlifowany ząb ( jest ona w anatomicznym kształcie zęba) i gotowe. Będziesz jak nowy

    Komentarz


    • #3
      [QUOTE=kordent;3782]Spokojnie, na pewno da się to odbudować. Jeśli nie ma żadnego pęknięcia korzenia to bez problemu odbuduje się ząb. Najpierw dobrze by było zrobić rtg tego zęba żeby sprawdzić czy wewnątrz jest wszystko ok, jeśli tak to zrobić nowe wypełnienie. A jeśli to nie wystarczy to można zrobić tzw. onlay czyli taka duża plomba robiona w pracowni protetycznej, którą potem cementuje się na wyszlifowany ząb ( jest ona w anatomicznym kształcie zęba) i gotowe. Będziesz jak nowy/nowa

      Komentarz

      Pracuję...
      X