Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Higienistka stomatologiczna

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Higienistka stomatologiczna

    Witam.
    Po wakacjach planuje dostać się do Policealnej Szkoły Medycznej, na kierunek higienista stomatologiczna.
    I tutaj mam kilka pytań (być może ktoś będzie mógł udzielić mi dokładniejszych odpowiedzi).
    Jakie przedmioty liczą się do takiej szkoły, na taki kierunek? Patrzą na ogólne oceny, czy z konkretnych, wybranych przedmiotów (np. biologia)?
    Nauka trwa dwa lata, czyli rok dłużej niż na asystentkę stom., ale wiem też, że automatycznie higienistka posiada więcej uprawnień do wykonywania prostych zabiegów w jamie ustnej.
    Jak ogólnie u nas w Polsce przebiega kształcenie na tym kierunku? Stoi w miarę na poziomie? Na jakie przedmioty jest kładziony nacisk, już po dostaniu się na kierunek? Jest ,,zapotrzebowanie'' na higienistki stomatologiczne?
    Jeżeli ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi, byłabym wdzięczna.
    Z góry dziękuję.

  • #2
    Patrzą na ogólną średnią.

    Zapotrzebowanie na higienistki jest.

    A ja chodze do tego dentysty:

    Komentarz


    • #3
      Witam
      Mam problem jak w temacie , mam 26 lat i ciagle mleczaki z tego co mowili mi dentysci to kolo 16 wszyscy proponowali mi implanty ale na tyle zebow to koszty sa ogromne , moze ktos zna jakies inne metody , lub byl by mi w stanie pomoc prosze o jakis kontakt . pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Zależy w jakim stanie masz te mleczaki, idź do jakiegoś dobrego dentysty, który zaproponuje Ci więcej niż jedno rozwiązanie. Pewnie najlepiej byłoby wszczepić i zrobić na nich jakąś odbudowę protetyczną.

        Komentarz


        • #5
          Implanty zębów robię zwykle w

          Komentarz


          • #6
            Spróbuj w

            Komentarz


            • #7
              Moim zdaniem każdy stomatolog jest dobry. Każdy zna się na tym co robi.
              ____

              Komentarz


              • #8
                Moja córka własnie zaczęła uczęszczać do takiej szkoły policealnej we Wrocławiu. Jest bardzo zadowolona!

                Komentarz


                • #9
                  No ale szkoda jej nie nauczy wszystkiego. Ważne są praktyki.
                  ____

                  Komentarz


                  • #10
                    W sumie fajnie iść na takie praktyki. Może się to bardzo przydać.
                    ____
                    Ostatnio edytowany przez Roomek61; 27.05.2019, 20:26.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja raczej nie jestem chętny na coś takiego, ale pomysł naprawdę fajny.
                      ____

                      Komentarz


                      • #12
                        Moim zdaniem to dobry wybor.

                        Komentarz


                        • #13
                          Według mnie to jest temat dla specjalisty z tej dziedziny. Na pewno będą w stanie pomóc.

                          Komentarz


                          • #14
                            Ogólnie każdy zawód jest porządany, wiec warto się szkolić.
                            ____

                            Komentarz


                            • #15
                              Taki kierunek nie jest wcale łatwy. Trzeba mieć do tego talent.
                              ____

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X