Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyrywanie zęba. Proszę tylko o wypowiedzi specjalistów.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyrywanie zęba. Proszę tylko o wypowiedzi specjalistów.

    Witam.
    Mam nietypowy problem. Jestem umówiony za tydzień do dentysty na wyrywanie zęba. Jest to siódemka dolna lewa. W 80 % procentach jest do leczenia kanalowego, więc od razu umówiłem się na wyrywanie. Od dziecka boję się dentysty, chodź mam 22 lata. Kiedyś chyba coś się stało na jakiejś wizycie, że złapałem taką fobię. Nigdy nie miałem kanalowego leczonego zęba. Boję się tego więc postanowiłem wyrwać. Dentystka, która zna moją fobię powiedziała mi, że konieczne w moim przypadku jest przyjscie pół godziny przed zabiegiem i podanie mi jakiejś leku zaczynającego się na "w", który ma mnie wyciszyć i uspokoić. Warunkiem zabiegu jest odebranie mnie przez osobę pełnoletnia i zawiezienie do domu, gdyż dentystka mówiła o nogach jak z waty i kręceniu się w głowie. Chciałbym dodać, że jestem osobą, która pali regularnie zioło. Nigdy nie byłem u dentysty spalony. Nigdy nie paliłem w dniu dentysty, ale przeważnie jeden dzień przed. Chodząc do tej Pani l, która zawsze podawała mi znieczulenie, nigdy mnie nic nie bolało ( mówiąc o normalnych ubytkach). Odnośnie dentystki to nabralem do niej zaufania. Jest wybitnym specjalistą, również chirurgiem szczekowym. Ząb jest lekko ulamany w bocznej zewnętrznej ściance.

    Pytania:
    Czy lek "głupi Jaś" może zajść w jakąś reakcje z THC?
    Czy po podaniu tego leku na W, i później znieczuleniu miejscowym będę odczuwał ból w czasie samego zabiegu ( w czasie wyrwania)? Później po zabiegu to może mnie boleć nawet tydzień, ale czy podczas będzie bolało wyrwanie?
    Czy THC osłabia znieczulenie miejscowe ? Czy jeśli dzień czy dwa przed zapale to nic się nie stanie? Przy zwykłych ubytkach że znieczuleniem nigdy nic nie czułem, paląc zawsze dzień przed.
    Jak mniej więcej będzie wyglądał ten zabieg?

    Proszę o wypowiedzi tylko i wyłącznie dentystów, którzy mają wiedzę na ten temat. Dziękuję bardzo z góry i proszę o odpowiedzi.

    Pozdrawiam. Adam.

  • #2
    Ja niestety kompletnie się na tym nie znam. Dlatego też kompletnie nie jestem w stanie pomóc...

    Komentarz


    • #3
      Zanim wyrwiesz zęba, to musisz zrobić zdjęcie punktowe. Bez tego trudno ocenić, czy dany ząb na pewno nadaje się do wyrwania. Ja ze swojej strony mogę polecić Ci poradnie radiologiczną w Krakowie . Mają bardzo krótkie terminy, biorąc pod uwagę inne placówki w okolicy.

      Komentarz


      • #4
        Wyrywanie zęba zawsze bardzo boli. Ja o tym wiem bo to przezywałem ostatnio.

        Komentarz

        Pracuję...
        X