Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

leczenie kanałowe a RTG

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • leczenie kanałowe a RTG

  Chciałabym fachowej odpowiedzi na pytanie" czy przy leczeniu kanałowym obowiązkiem jest zrobienie zdjęcia RTG?" Pytam dlatego ze ja nie miałam robionego zdjęcia,z zębem do dentystki chodziłam miesiąc bo nie moznabyło go wyleczyc. potem zab sie pokruszył,załozyłam nową plombe i znowu sie skruszył...(nastepna 100 zł)Na zab kilka miesiecy pozniej miałam założony wkład koronowo-korzeniowy z włókna szklanego u innnego dentysty( on takze nie robił rtg) ,ogólny koszt wyniósł mnie 950 zł.Krótko po tym dowiedziałam sie ze jest stan zapalny,ponowne przeleczenie(jezeli sie uda) to koszt k.1400 zł ( 400 reendo+400 nowy wkład+ok.600 korona).Moje pytanie brzmi czy jest ktos odpowiedzialny za taki tok zdarzen?Chce jeszcze dodac ze pracuje za granicą,większosc pieniędzy wydaję od kilku lat na leczenie zębów,noszę do tego aparat stały,latam do Polski na kontrole,mam duze braki w uzębieniu( nie z mojej winy,poprostu nie wyrosło mi kilka zębów,dentystka mówiła ze to ewenement gordona-nie wiem jednak co to znaczy).Nosiłam szynę relaksacyjną (koszt 400 zł ,co dziwne u innych dentystów ta sama szyna to wydatek 150 zł?),mam problem ze stawami skroniowo zuchwowymi.Szyna pomogła jak umarłemu kadzidło.Na domiar musze miec 4 implanty (k.16 tys.zł) bo gryzę jedną stroną,a z drugiej nie mam zębów przeciwstawnych i górne sobie wychodzą są juz kilka mm nad dziąsłem.I co ja mam w takiej sytuacji zrobic? Bo niektorym dentystom sie wydaje ze jak ktos pracuje za granicą to zarabia kokosy i mozna go oskubac,i wcisnąc mu byle kit.Mam zal do wielu dentystów za to jak błacho traktują swoich pacjentów.Od 8 roku zycia chodze do dentysty,mam 23 dopiero pierwszy raz trafiłam na prawdziwego dentyste(ortodontke)-lekarza.Tylko ze wszystko kosztuje...a ja zamiast chodzic na imprezy jak moi rówiesnicy, staram sie doczekac ładnego uśmiechu,chociaz mam coraz mniejsze nadzieje.

 • #2
  Po leczenie kanałowym należy sprawdzić czy zostało one dobrze zroione, dlatego robi się zdjęcie RTG. Zdjęcie pokazuje czy wypełnienie kanałów korzeniowych nie przeszło poza ząb i czy nie uszkodziło się zęba podczas leczenia. Dlatego należy go zrobić.

  Co do usuniętych zębów i szyny, to może chodzi o efekt Godona? Jest to wysuwanie się zębów w miejsce szpar zębówych łuku przeciwległego np. jak brakuje dolnej siódemki to górna siódemka się wysuwa bo nie ma podparcia. Szyna daje te podparcie i dlatego jest pomocna. Spełnia także funkcje relaksacyjną, przez co zmniejsza sie napięcie mięśniowe, co jest przydatne podczas snu np. gdy zgrzytamy zębami (bruksizm).

  Komentarz

  Pracuję...
  X