Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból przy dotykaniu zęba

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Ból przy dotykaniu zęba

  Witam
  Mam problem z górną 6 i 7 a konkretnie 6. Ok 1-2 lata temu miałem robione leczenie kanałowe zęba. Wczoraj popołudniu zaczął mnie boleć ząb przy gryzieniu pokarmu. Wieczorem ząb przy dotykaniu bardziej bolał. Przyjmuje antybiotyk Dalacin 300mg (na godzine 20.00 przyjąłem 2 tabletki) . Cały dzień ból ćmi wraz z pracą serca tzn że z każdym uderzeniem serca czuje ból w górnej 6. Ból promieniuje na 7. 6 wydaję się jakby większa od wszystkich zębów. Powiedzcie mi dokładnie co może dziać się z zębem oraz jak będzie wyglądał następny etap leczenia zęba. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

 • #2
  Opisane objawy wskazują na zmiany zapalne w tkankach okołowierzchołkowych o charakterze ropnym, postać ostra lub przewlekła zaostrzona - aby to stwierdzić trzeba wykonać zdjęcie rtg. W pana przypadku jest duże prawdopodobieństwo, że doszło do zaostrzenia zmian w tkankach okołowierzchołkowych, które nie wygoiły się po leczeniu kanałowym (ale to tylko moje przypuszczenia, ponieważ nie znam historii leczenia zęba). Interesuje mnie jeden szczegół - skoro nie był pan u dentysty, skąd antybiotyk???

  Komentarz


  • #3
   Mój Tato zadzwonił do dentysty, który nie mógł mnie przyjąć bo miał zarwanie głowy, opisał mu objawy. Lekarz powiedział, żebym wziął owy antybiotyk. Z Receptą nie było problemu gdyż mój tata jest lekarzem.
   Najprawdopodobniej kanały nie zostały do końca wyleczone ponieważ dentysta nie zrobił mi prześwietlenia zęba przed i po leczeniu gdy robił mi kanałówkę.
   Jutro idę do profesjonalnego dentysty który obejrzy zęba i powie co dalej.

   Komentarz


   • #4
    To teraz wszystko jasne, bo antybiotyk jak najbardziej trafiony

    Komentarz

    Pracuję...
    X