Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problemy z jedynką

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Problemy z jedynką

  Witam
  Jakieś 7 lat temu ułamałem sobie jedynkę. Dentysta odbudował mi ząb kompozytem, ale kilkanaście dni temu ząb zaczął strasznie boleć. Po wizycie u stomatologa okazało się że w okolicach zęba gromadzi się ropa, więc zaczęło się leczenie kanałowe. Po 2 wizytach u dentysty ząb strasznie sczerniał (wygląda fatalnie). Po zakończeniu leczenia kanałowego dentysta proponuje mi wybielanie zębów i założenie koronki - albo porcelanowej (na stopie Cr - Co) za 700 zł, albo pełnoceramicznej za 1300 zł. Mam trochę problemów finansowych i ponad 1000 zł za leczenie to dla mnie dość drogo. Zastanawiam się czy jest duża różnica w jakości, pomiędzy koronką na stopie metalicznym, a tą pełnoceramiczną. Ponadto ciekawi mnie czy są jakieś inne metody leczenia w moim przypadku niż te zaproponowane przez stomatologa (np. licówka, lub ponowna odbudowa zęba kompozytem). Proszę o pomoc...

 • #2
  Zastanawia mnie dlaczego ząb sczerniał?
  Różnica między koroną na metalu jest zasadnicza, ale jeżeli to jest zbyt duży wydatek to w przyszłości zawsze można zmienić na lepszą, pod warunkiem że ząb jest dobrze wyleczony kanałowo.
  Jeśli zab jest po leczeniu kanałowym to jego środek jest wypiłowany i po oszlifowaniu pod koronę niewiele zostaje. Wtedy robi się "sztyft". Z tego też powodu nie polecam licówek ani odbudowy kompozytem bo są nietrwałe.

  Komentarz

  Pracuję...
  X