Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból przy nacisku ponad rok

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból przy nacisku ponad rok

    Hej,
    od 01.2023 zacząłem odczuwać ból zęba(szóstka) przy nacisku np. przy jedzeniu orzechów, w 02-03.2023 ból przy nacisku tak się nasilił że nie mogłem jeść tą stroną szczęki, potem ból trochę ustąpił tak że mogłem jeść miękie-średnie jedzenie.

    W 12.2023 chorowałem na zatoki, miałem odczucie że ten ząb mi wypadnie np. podczas schodzenia ze schodów. Pojawiał się taki dziwny ból/ciśnienie. Ból przy nacisku również był intensywny. Zgłosiłem się do stomatologa.
    Powiedział, że odczucie wypadania może być przez chorobę zatok, ok to rozumiem, ale nie potrafił wyjaśnić czemu prawie rok mnie bolał ząb przy nacisku. Zobaczył jakieś niewielkie ognisko próchnicy, rozwiercił i założył 'lekarstwo'.

    W 01.2024 zamiast lekarstwa założył plombe, mineło kilka tygodni a ból przy nacisku pozostał i nie mogę jeść tą stroną szczęki.
    Teraz w lutym, byłem znowu i stomatolog mówił że nie wie co jest z tym zębem, na końcu stwierdził że chyba jest trochę za wysoko i że trzeba go spiłować, a ból przy nacisku powinien ustąpić.
    Już mnie troche martwi ta sytuacja, że nie wie co mi dolega i to się tak rozciąga w czasie, boje się że jest jakieś zapalenie miazgi(nie znam się, poczytałem na necie). Stomatolog odwleka wykonienie RTG.

    Proszę o pomoc, może z podanych dolegliwości ktoś wie co mi dolega? Jakie badania mogę wykonać nie czekając na decyzje stomatologa?
Pracuję...
X