Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stan zęba oraz opóźnienie psucia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stan zęba oraz opóźnienie psucia

    Witam. 21 sierpnia wyjeżdżam na tydzień i zależy mi by być maksymalnie zabezpieczonym na ewentualny ból zęba bądź opóźnić jego psucie. Pani stomatolog powiedziała, że nawet nie będzie truć ani wsadzać lekarstwa bo to nie ma sensu i zaleca kanałowe albo wyrwanie. Przepisała mi również antybiotyk Dalacin C firmy Phizer na wszelki wypadek bo nie odpuszczałem.
    Z góry napiszę, że tak, wiem jaki jest stan ale czasu nie cofnę. Chcę się podjąć leczenia kanałowego ale nie jestem w stanie wcześniej niż z końcem września/początkiem października.
    Stąd mam kilka pytań, a za odpowiedzi (z wiedzą) będę bardzo wdzięczny.
    1) Czy mogę w jakikolwiek sposób opóźnić psucie tego zęba? Mam na myśli nawet lek jakiś na zabijanie bakterii odpowiedzialnych za zmiany w psującym się zębie.
    Ten wyjazd 21 sierpnia jest dla mnie szczególnie ważny.
    2) Czy pani stomatolog ma rację, że nie ma sensu leczyć takim normalnym sposobem jak pisałem wyżej?
    Poniżej załączyłem link ze zdjęciami bo mają zbyt duży rozmiar. Jak widać na normalnym zdjęciu, ząb jest ułamany do linii dziąsła między przednią, a tylnią ścianą zęba. Z kolei na prześwietleniu widać jego stan z czwartku.
    Wiem, że niektórzy mogą naciągać na kanałowe choć ząb będzie do odratowania.
    3) Czy ten antybiotyk jest coś warty? Jakby coś się działo to mogę fo brać? Albo nawet zapobiegawczo zacząć przed samym wyjazdem?
    4) Jeśli stan nie jest ciekawy to da się ocenić czy wytrzyma na oko do terminu, który podałem jako start kanałówki?


    imgur.com/a/F6tCxw3
    Nie chce strona dodać linka więc trzeba skopiować i wkleić ręcznie.
    Ostatnio edytowany przez Kaneki; 13.08.2021, 20:32. Powód: Problem z linkiem
Pracuję...
X