Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spuchnięte dziąsło

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spuchnięte dziąsło

    Witam

    Od kilku dni mam problem z jedzeniem. Z początku w trakcie przegrzania z prawej dolnej strony ból stopniowo się nasilał więc przegryzałem z lewej strony z nadzieją, że ból zaniknie jednak tak się nie stało a ból teraz czuję także z lewej górnej strony. Dzisiaj postanowiłem spojrzeć dokładnie w swoje uzębienie i ujrzałem na samym końcu tuż za ostatnim zębem spuchnięte dziąsło-kulkę która nachodzi na ostatni ósmy ząb. Gdy jej dotykam to oczywiście boli, zapewne w przypadku przegrzania jedzenie ociera się o nią i dlatego czuję ból. Z prawej dolnej strony mam 8 zębów jednak nie jestem pewien czy ósmego tzw zęba mądrości wcześniej miałem czy dopiero rośnie, nie zwracałem na to uwagi (z lewej dolnej stromy mam ciągle 7), może gdybym miał pewność, że wcześniej go nie było to miałbym prawie pewność, że jego wyrasta nie jest powodem bólu ale czy też spuchnięcia? Co powinienem zrobić? Najchętniej bym się udał do dentysty jednak obecnie jestem za granicą i wokalnym tego uniknąć a do polski wracam za 3 tygodnie.
    Jak wcześniej pisałem ból mam też z lewej górnej strony przez co z trudem przegrywa mi się z obu stron. Z lewej strony nie za bardzo wiem co się dzieje, wydaje mi się, że to też wina dziąseł: kiedy dotykam 2 ostatnich zębów: 7 i 8 to nic nie czuję jednak gdy je przyciskam to czuję delikatny ból, w przypadku przegrzania jedzenia ból jest znacznie większy: z każdym następnym gryzem zwiększa się i po zakończeniu posiłku jeszcze przez jakąś godzinę czuję ból. Proszę o poradę.
Pracuję...
X