Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

spuchnięte dziąsła w 6 tygodniu ciąży

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • spuchnięte dziąsła w 6 tygodniu ciąży

    Witam
    Jestem w 6 tygodniu ciąży. Przed ciążą miałam leczoną lewą górną szóstkę. Leczenie było głębokie i nie powiodło się, więc miałam na rok założone lekarstwo, teraz już mam plombę. Po około tygodniu od założenia plomby pojawił się ból przy nagryzaniu (oraz zaszłam w ciążę). Niestety po prawej stronie odsunęła mi się 7 od 8 i mam bolesną przerwę. Teraz jestem w 6 tygodniu ciąży, dziąsła mnie bolą po obu stronach. Między leczoną 6 i 7 oraz po drugiej stronie między rozsuniętymi zębami. Leczona 6 boli przy nagryzaniu. Nie mam pewności czy to ząb czy ból od dziąsła. Nie mogę jeść. Moja dentystka zaleciła płukanie szałwią i rumiankiem. Ból jest coraz silniejszy. Nie mogę zrobić rtg zęba. Nawet nie wiem czy to on boli. Czy nadal jeść "papki" i pić koktajle do drugiego trymestru, czy może przyczyna jest gdzie indziej? Moja stomatolog twierdzi, że mam tam kieszonki, w które wchodzi pokarm a dziąsła są tylko lekko zaczerwienione. Problem wg niej leży po stronie ciąży i będzie się może nawet nasilał. Ząb zaleca robić w 2 trymestrze. Czy na pewno ma rację?
    Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co robić. Czy czekać cierpliwie a może powinnam działać? Boję się o dziecko!
Pracuję...
X