Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nacięte dziąsło i nietypowe pytanie

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Nacięte dziąsło i nietypowe pytanie

  Witam
  Mam takie pytanie, od czasu zmiany pasty do zembów widzę czasami ale rzadko że leci mi krew z dziąsła, i czy istnieje taka możliwość że to od tej pasty leci mi krew ?
  2 moje pytanie, czy jest jakaś możliwość żeby mógł sam w domu sprawdzić czy krwawi mi przecięte dziąsło ? moja dentysta powiedziała mi że mam czekać 2tyg minimum żeby przestało, i teraz czekam nawet więcej niż 2 tyg ale nie chce się umawiać tak na czuja żeby się potem nie okazało że jednak dalej krwawi to dziąsło i nie potrzebnie będę jej głowę zawracał, więc czy mogę to jakoś samemu sprawdzić ?

 • #2
  Najlepiej zrobić foto i wkleić tu na stronę.
  Najczęstszą przyczyną krwawienia dziąseł jest stan zapalny dziąsła wywołany przez niedostateczną higienę. Tzw płytka nazębna, przybierająca w stanach zaawansowanych postać białego "kożucha" (białych plam, które łatwo zetrzeć paznokciem) na zębach, w bliskim sąsiedztwie dziąsła, jest siedliskiem bakterii, które wywołują stan zapalny dziąsła. Jedyną metodą jest dobre szczotkowanie zębów. Pacjenci najczęściej boją się krwawienia i oszczędnie myją zęby, by nie dotykać dziąseł. "Kożuch" na zębach z dnia na dzień jest coraz grubszy a stan zapalny coraz bardziej rozległy. Samonakręcająca się spirala. Aby przerwać tę spiralę, należy dokładnie szczotkowac zęby. Dziąsła będą krwawić przez kilka dni, do czasu całkowitego usunięcia osadu i ustania stanu zapalnego.

  Inną przyczyna może być kamień nazębny - tu konieczna interwencja lekarza.
  Jeszcze inną przyczyną mogą być choroby ogólne.

  Komentarz

  Pracuję...
  X