Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sposób na ograniczenie kosztów ogrzewania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #16
    Sądzę, że są to porady warte uwagi Dzięki wielkie.

    Komentarz


    • #17
      Myślę że ważne jest też gospodarowanie ciepłem w domu, tzn krótkie wietrzenie i nie przegrzewanie mieszkania

      Komentarz


      • #18
        Kluczem jest wybór dobrego rodzaju ogrzewania. Ja na przykład u siebie mam piec i jestem z niego zadowolony. Korzystam do opłau z ekogroszku który kupuję na i powiem wam, że bardzo fajnie to wychodzi cenowo i jakościowo

        Komentarz


        • #19
          Aby ograniczyć koszty ogrzewania najlepiej użyć jakiegoś nowoczesnego systemu grzewczego. Czytałem ostatnio o pompach ciepła na które wykorzystują energię cieplą z ziemi. Najczęściej wybierana jest pompa ciepłą powietrze woda i taką również polecali na kilku forach tematycznych.

          Komentarz


          • #20
            ja zdecydowanie polecam ogrzewanie pelletem

            Komentarz


            • #21
              Najlepszym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania jest używanie odnawialnych, a jednocześnie darmowych źródeł energii. Stąd moja decyzja o zamontowaniu na dachu kolektorów słonecznych pochodzących z firmy by z ich pomocą podgrzewać wodę w domowej instalacji. Też na samym początku zastanawiałem się czy ma to sens, czy na pewno będzie to generować na tyle duże oszczędności żeby się spłacić jako inwestycja. Na szczęście po zgrubnym przeliczeniu wyszło bardzo korzystnie i taki też trend utrzymuje się podczas użytkowania. Już zapomniałem o wysokich rachunkach za gaz i prąd, bo te media były pierwotnie używane do podgrzewania wody. I wbrew pozorom pochmurna pogoda nie zabija sensu takiej inwestycji, wtedy też instalacja działa i zbiera energię, jedynie w trochę mniejszym stopniu. A na dachu wcale nie prezentuje się źle jak uważa mój sąsiad, krytykując mnie, że zepsułem sobie tym dom, bo mam ogromne panele na dachu z południowej strony budynku.

              Komentarz

              Pracuję...
              X