Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oszczędne ogrzewanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oszczędne ogrzewanie

    Proszę państwa, mam pytanie o ogrzewanie w Waszych domach. Jak na nim oszczędzacie? Korzystacie z takich systemów rekuperacji ?

  • #2
    Witam ja polecam ekogroszek oszczędne ale brudne niestety

    Komentarz


    • #3
      Ja na szczęście mam centralne miejskie. Jak oszczędzam? Przykręcam.

      Komentarz


      • #4
        Rekuperacja, to raczej jak masz w domu np. piec, lub taki kominek A to, czy wychodzi taniej, to zależy od wielkości domu oraz materiałów do palenia.

        Komentarz


        • #5
          Na szczęście mam tyle pieniędzy, że nie muszę oszczędzać. Nie to że się przechwalam, ale dobrze mieć taki komfort.

          Komentarz


          • #6
            U mnie jest centralne i nie narzekam. Nie zdarzyło mi się jeszcze, bym za ogrzewanie płaciła krocie.

            Komentarz


            • #7
              Naczytałam się, ze trzymają dłużnej ciepło i dzięki temu mozna sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu

              Komentarz


              • #8
                Oszczędne ogrzewanie może nam zapewnić np. konstrukcja taka jak . Warto ją rozważyć, jeżeli chcemy obniżyć wydatki z tego tytułu. Decydując się na produkt polskiego producenta mamy pewność, że posłuży nam wiele lat. Długa i bezawaryjna praca takiego pieca to jedna z jego kluczowych zalet.

                Komentarz


                • #9
                  jest parę sposobów na oszczędności. Ekogroszek jest wydajny ale tak jak wyżej wspomniano brudny, nowy kocioł wydajny będzie dawał oszczędności ale najpierw trzeba zainwestować. Np ja kupiłem kocioł 5 klasy z dofinansowania w i widzę różnicę w ogrzewaniu ( ale ta inwestycja musi się zwrócić)

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak poszukacie w necie to znajdziecie duzo sposobów na oszczedzanie na ogrzewaniu. Ja skorzystałam z audytu energetycznego, zrobiła go dla mnie firma , jest to jeden z lepszych sposobów na zaczęcie oszczędzania

                    Komentarz


                    • #11
                      Jezeli oszczednie to ekogroszek, innego sposobu nie stosuje.

                      Komentarz


                      • #12
                        Dokładnie, nie można liczyć na oszczędne ogrzewanie, jeśli budynek nie jest dobrze ocieplony. Z tego co się orientuję to teraz bardzo często stosuje się systemy caparola do ociepleń, zwłaszcza longlife lub carbon. Sąsiad ostatnio właśnie sobie robił elewację carbonem, bo ma kiepskie usytuowanie domu i poprzednia fasada bardzo szybko się zniszczyła. Dlatego wziął teraz wzmocnienie z włóknem węglowym, chce mieć spokój na wiele lat. Też myślę nad renowacją ocieplenia, bo ostatnimi czasy rachunki za ogrzewanie zbyt mocno poszły w górę. Muszę mieć jakąś nieszczelność, ale nie mogę jej zlokalizować :/

                        Komentarz


                        • #13
                          jak zmniejszyć koszty ogrzewania

                          Niezależnie od tego jakiego rodzaju ogrzewania mamy dobra izolacja i ocieplenie budynku to podstawa. Dzięki temu nie będziemy tracić ciepła. A koszty samej eksploatacji też można zawsze próbować zmniejszyć. Na przykład jak masz ogrzewanie gazowe to możesz zmienić sprzedawcę gazu, na takiego który oferuje tańsze paliwo. Zobacz jak to zrobić w prosty sposób.

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja w swoim domu mam kominek opalany drewnem i nie narzekam na duże rachunki w zimie - bardzo oszczędne rozwiązanie

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja bym popytał wśród znajomych. Wydaje mi się, że to może coś dać

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X