Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oszczędne ogrzewanie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• arko
    odpowiedział(a)
    Fotowoltaika staje się coraz popularniejsza, co na pewno nie jest przypadkiem! To technologia, która wykorzystuje odnawialne źródła energii, dzięki czemu środowisko naturalne nie jest narażone na dalszą degradacje. To rozwiązanie ekologiczne i pozwalające zaoszczędzić. My zdecydowaliśmy się na ogrzewanie + panele z firmy znajdującej się na Śląsku

Zostaw komentarz:

• jaroslaw-lisowski-60
    odpowiedział(a)
    Wydaje mi się, że oszczędność w opłatach za ogrzewanie domu wymaga zainwestowania w system dodający nieco inteligencji w zarządzaniu urządzeniami domowymi.

Zostaw komentarz:

• taystee
    odpowiedział(a)
    Najtańsze jest chyba ogrzewanie gazowe.

Zostaw komentarz:

• JaNoz
    odpowiedział(a)
    Na ogrzewaniu nie powinno się oszczędzać !!

Zostaw komentarz:

• jaroslaw-lisowski-60
    odpowiedział(a)
    Przyznam się szczerze, iż tak często używam w mojej kuchni , iż wskutek rozgrzanego piekarnika zawsze jest ciepło w kuchni.

Zostaw komentarz:

• panzabek
    odpowiedział(a)
    Ja natomiast jestem użytkownikiem elektrycznego typu ogrzewania, mając niską stawkę nocną można trochę pomyśleć i zaoszczędzić pozdrawiam

Zostaw komentarz:

• oLLLa
    odpowiedział(a)
    No ale czy to się w ogóle opłaca ?

Zostaw komentarz:

• Evula
    odpowiedział(a)
    Sporo się teraz mówi na temat oszczędzania energii i pojawiają się nowe rozwiązania Tutaj jest trochę na ten temat, łącznie z propozycjami, jak oszczędzać i jakie możliwości daje nam współczesna technika. Ja mam chociażby kolektory słoneczne do podgrzewania wody, ale też piec kondensacyjny do ogrzewania domu.

Zostaw komentarz:

• cydr43
    odpowiedział(a)
    Ja bym popytał wśród znajomych. Wydaje mi się, że to może coś dać

Zostaw komentarz:

• klawysylwek
    odpowiedział(a)
    Ja w swoim domu mam kominek opalany drewnem i nie narzekam na duże rachunki w zimie - bardzo oszczędne rozwiązanie

Zostaw komentarz:

• porky
    odpowiedział(a)
    jak zmniejszyć koszty ogrzewania

Niezależnie od tego jakiego rodzaju ogrzewania mamy dobra izolacja i ocieplenie budynku to podstawa. Dzięki temu nie będziemy tracić ciepła. A koszty samej eksploatacji też można zawsze próbować zmniejszyć. Na przykład jak masz ogrzewanie gazowe to możesz zmienić sprzedawcę gazu, na takiego który oferuje tańsze paliwo. Zobacz jak to zrobić w prosty sposób.

Zostaw komentarz:

• fara
    odpowiedział(a)
    Dokładnie, nie można liczyć na oszczędne ogrzewanie, jeśli budynek nie jest dobrze ocieplony. Z tego co się orientuję to teraz bardzo często stosuje się systemy caparola do ociepleń, zwłaszcza longlife lub carbon. Sąsiad ostatnio właśnie sobie robił elewację carbonem, bo ma kiepskie usytuowanie domu i poprzednia fasada bardzo szybko się zniszczyła. Dlatego wziął teraz wzmocnienie z włóknem węglowym, chce mieć spokój na wiele lat. Też myślę nad renowacją ocieplenia, bo ostatnimi czasy rachunki za ogrzewanie zbyt mocno poszły w górę. Muszę mieć jakąś nieszczelność, ale nie mogę jej zlokalizować :/

Zostaw komentarz:

• kosmitaxXx
    odpowiedział(a)
    Jezeli oszczednie to ekogroszek, innego sposobu nie stosuje.

Zostaw komentarz:

• monimm82
    odpowiedział(a)
    Jak poszukacie w necie to znajdziecie duzo sposobów na oszczedzanie na ogrzewaniu. Ja skorzystałam z audytu energetycznego, zrobiła go dla mnie firma , jest to jeden z lepszych sposobów na zaczęcie oszczędzania

Zostaw komentarz:

• madziar
    odpowiedział(a)
    jest parę sposobów na oszczędności. Ekogroszek jest wydajny ale tak jak wyżej wspomniano brudny, nowy kocioł wydajny będzie dawał oszczędności ale najpierw trzeba zainwestować. Np ja kupiłem kocioł 5 klasy z dofinansowania w i widzę różnicę w ogrzewaniu ( ale ta inwestycja musi się zwrócić)

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X