Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zatrzymana trójka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zatrzymana trójka

    Dzień dobry, piszę do Państwa z prośbą o poradę.
    Mam 27 lat i całkiem niedawno okazało się, że jestem posiadaczką zatrzymanej trójki. W jej miejscu nadal mam mleczaka, który niestety zaczął pobolewać, więc jest to w sumie już ostatni moment, żeby coś zrobić. Czekam na wizytę u ortodonty, w międzyczasie byłam u pani doktor, która poleciła wyrwanie mleczaka i zakładanie mostka Maryland, aczkolwiek chciałabym jeszcze trochę powalczyć o tego zęba, stąd moje pytanie, co robić?
    Załączę zdj, na którym widać ułożenie trójki, czy wg Państwa możliwe będzie ściąganie zęba za pomocą aparatu? Widzę że leży na korzeniach zębów sąsiednich więc na mój chłopski rozum wydaje mi się to niemożliwe, no ale może się mylę? Rozważam jeszcze opcje usunięcia zęba chirurgicznie i wtedy wstawienie implantu, ale tutaj nasuwa się pytanie czy jest to skomplikowany zabieg? Proszę o rady, która z opcji byłaby najlepsza w danej sytuacji. Chciałabym mieć na to ogólny ogląd. Bardzo dziekuję z góry.
    Nie masz uprawnień do oglądania tych zdjęć. Zaloguj się. Ilość zdjęć w galerii: 1.

  • #2
    Miałam podobną sytuację i zdecydowałam się na ostatnie rozwiązanie, czyli usunięcie zęba chirurgicznie i wstawienie implantu Z tym ze u mnie przypadek był jeszcze bardziej skomplikowany, bo oprócz zatrzymanej w dziąśle trójki, do wymiany były też jedynki... W dzieciństwie miałam wypadek w wyniku którego straciłam pół jedynek, a trójka nigdy nie wyrosła i utknęła w dziąśle, podobnie jak u Ciebie. Te ukruszone jedynki miałam wtedy odbudowane, no ale z trójką nic się nie dało zrobić i przez długi czas w tym miejscu po prostu brakowało mi zęba... W zeszłym roku trafiłam do Scandinavian Clinic i tam pan doktor zaproponował mi usunięcie tego zatrzymanego zęba, a następnie wstawienie implantu. Jednocześnie na tych jedynkach założono mi mostek. Jestem bardzo bardzo zadowolona z efektu, wreszcie mogę się normalnie uśmiechać Dlatego ja na Twoim miejscu bym chyba zrezygnowała z aparatu i zdecydowała się na usunięcie, ale może warto jeszcze skonsultować z innym dentystą? Jeśli jesteś z Krakowa to możesz sobie podejść tam gdzie ja i poprosić o konsultację

    Komentarz

    Pracuję...
    X