Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pokruszony ząb leczony kanałowo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pokruszony ząb leczony kanałowo

    Witam. Jakieś 3 lata temu miałem leczoną kanałowo górną prawą 7, około rok temu ząb pokruszył sie tak, że w tej chwili jest praktycznie równo z dziąsłem. Przez dłuższy czas nic nie czułem więc nie zwracałem na to uwagi,( także mój dentysta, któremu o tym wspominałem), jednak jakies dwa miesiące temu, pojawił sie bol w trakcie jedzenia, tzn. nie ból samego zęba ale jego okolic, czuje kłucie tak jakby pozostały fragment zęba wbijał się w dziąsło, oprócz tego na początku bolała mnie praktycznie cała prawa częśc twarzy, nie spuchłem, ale miałem powiększone węzły chłonne. Po kilku dniach objawy ustały i teraz pozostało już tylko to uczucie kłucia przy jedzeniu i gdzy zaciskam zeby czuje ból jakby mięśnia sczeki w okolicy tego zęba, które jest coraz bardziej dokuczliwe. Wydaje mi się ,że zrobil mi sie tam stan zapalny.

    Czy oprócz usunięcia tego zęba jest jakieś inne wyjście??? Chciałbym po prostu wiedzieć na co się przygotować Z góry dziękuje za wszelkie rady.

  • #2
    Realny plan leczenia można przedstawić dopiero po klinicznej i radiologicznej ocenie stanu zęba, mogę jedynie nadmienić, że przy zniszczeniu całej korony zęba istnieje możliwość jego odbudowy na wkładzie koronowo-korzeniowym, ale muszą być spełnione m.in. następujące warunki: ząb prawidłowo przeleczony kanałowo, bez zmian patologicznych w tkankach okołozębowych, dobrze osadzony w zębodole, nie dający dolegliwości bólowych, itp.

    Komentarz

    Pracuję...
    X