Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dentysta wyrwał ząb z torbielą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Yasiek
    odpowiedział(a)
    Dziękuję bardzo, dziś już jest na szczęście dużo lepiej...
    Temat do zamknięcia, pozdrawiam serdecznie.

    Zostaw komentarz:


  • VIP DENTAL.pl
    odpowiedział(a)
    Trudno powiedzieć coś konkretnego. To coś czarnego to może być skrzep w miejscu po ósemce. Dobrze byłoby by zobaczył to lekarz.

    Zostaw komentarz:


  • Yasiek
    odpowiedział(a)
    Żona narzeka na ból migdałka, ucha (w środku), jednak najbardziej boli ją głowa.
    Leki przeciwbólowe, te sprzedawane bez recepty (Nurofen max sprint cabs), niewiele pomagają. Po jakim czasie ból powinien ustąpić? Chciałbym nadmienić, iż to w sumie były resztki zęba, Żona mówi, że teraz w okolicach migdałka wyczuwa coś twardego, co ją bardzo boli. Zaglądałem swoim laickim okiem, widać tam czarne przebarwienie. Żonie raz jest zimno raz gorąco, mierzyła temperaturę, pokazało 35,7, dwa razy mierzone, dwoma różnymi termometrami (zwykłym i cyfrowym) Dziś mamy Święto, nie wiem, jak jej pomóc...

    Zostaw komentarz:


  • VIP DENTAL.pl
    odpowiedział(a)
    No trzebaby zobaczyć tą usuniętą torbiel (czy jet cała)
    Na zdjęciu rtg raczej nie wyjdzie bo to tkanka miękka.
    Jednak pozostawienie resztek torbieli zwykle nie ma negatywnych skutków, bo to zostaje zostanie wchłonięte. Jedną z metod pozbycia się torbieli jest uszkodzenie jej torebki i pozostawienie sprawy makrofagom czyli naszym komórkom żernym które zjadają różne "śmieci" z naszego organizmu.
    Zastanawia mnie skąd ten ból. Może był tam ropny stan zapalny ale powinien się uspokoić po antybiotyku.
    Pozostaje chyba tylko czekać.

    Zostaw komentarz:


  • Yasiek
    odpowiedział(a)
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ta torbiel wisiała na korzeniu. W jaki sposób można się upewnić, że wszystko, co niepożądane, zostało usunięte?

    Zostaw komentarz:


  • VIP DENTAL.pl
    odpowiedział(a)
    Jak na wierzchołku zęba była torbiel to dobrze bo wyszła z zębem. Gorzej byłoby jakby została. Chyba że nie wyszła cała torbiel.
    Jeśli coś zostało to trzeba by znieczulić i te resztki wyskrobać.
    Ewentualnie czekać aż przejdzie.

    Zostaw komentarz:


  • Yasiek
    rozpoczął temat Dentysta wyrwał ząb z torbielą

    Dentysta wyrwał ząb z torbielą

    Witam serdecznie,
    bardzo proszę o pomoc. Moja Żonę bardzo bolał dziś ząb (8) a właściwie jego resztki... Poszła do dentysty, po krótkiej konsultacji zapadała decyzja o rwaniu. Ku zdziwieniu Żony (no i pani Dentystki), na końcu zęba wisiała torbiel. Pani dentystka nieco się przeraziła, przepisała DALACIN C i wypuściła do domu. Żona na początku źle się czuła, zwalaliśmy to na efekt znieczulenia, jednakże obecnie praktycznie wyje z bólu, końska dawka Nurofenu nie pomaga, boli ja od szyi po ucho. Co robić? Bardzo prosze o pomoc. Z góry dziękuję!
Pracuję...
X