Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ile trutka w zebie??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Angellss22
    odpowiedział(a)
    TRafiłam do złego dentysty, miałam ogromny ból zęba z tego wszystkiego nie wiedziałam który boli i dentyska dała trutke w nie tego co boli. Poszlam do chirurga, ktory złapał się za głowe jak zobaczył jaką ruine jeszcze zatruli zamiast wyrwac

    Zostaw komentarz:


  • VIP DENTAL.pl
    odpowiedział(a)
    Zbyt długo nie powinna być w zębie. Zwykle do 14 dni. Choć miało to większe znaczenie gdy używane były do zatruwania zęba sole arsenu (arszenik).
    Obecnie zakazane i w dostępnych preparatach nie ma ich w składzie. Chodzi jednak o to by ta tzw. trutka nie przedostała się poza wierzchołek korzenia.( bo spowoduje martwice kosci otaczającej ząb)
    Wiadomo że wpływ na to ma czas pozostawania trutki w zębie oraz jej ilość (stężenie).

    Obecnie jednak (tak od 15 lat), w nowoczesnej endodoncji odchodzi się od trucia zęba. Usunięcie miazgi zęba (tzw nerwu) zwykle wykonuje się na jednej wizycie, na której także wypełnia się kanały.

    Jesli ząb jest do usunięcia to myślę że te 4 tygodnie czy 5 nie ma znaczenia.
    Dziwi mnie jednak że ząb nadawał się do kanałowego 3 tyg temu a teraz się nie nadaje.

    Bo jesli się nadaje to raczej warto ratować. usunąć zawsze jest czas.

    Zostaw komentarz:


  • Skullus
    odpowiedział(a)
    Podobny temat:

    Swoją drogą jak ząb już jest zatruty a nadaje się tylko do usunięcie to chyba nie ma to znaczenia,ale niech może się ktoś doświadczony wypowie.

    Zostaw komentarz:


  • Angellss22
    rozpoczął temat Ile trutka w zebie??

    Ile trutka w zebie??

    Ile mozna najdłuzej chodzic z trutką w zębie?? Niestety dentystka dała mi 3 tyg temu trutke do zęba, który jak sie okazało trzeba usunac bo nic z niego nie bedzie. Teraz jestem w 37tc i poprostu nie mam siły, ani ochoty, zeby isc do wyrwac bo miałąm termin na dzis. Czy mogą byc z tego jakies komplikacje?
Pracuję...
X