Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ułamana jedynka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • VIP DENTAL.pl
    odpowiedział(a)
    Może jakieś foto, bo różnie te połówki mogą wyglądać. Postępowanie zależy od tego ile zęba zostało.
    1. Można zastosować odbudowę materiałem kompozytowym i dobrać odcień zęba do sąsiednich.
    Zalety: cena i szybki efekt 200 300 może nawet 600 zł(to już wada)
    Wady: Z czasem kompozyt zaczyna się różnić odcieniem.
    przy sporej odbudowie narażenie na złamanie

    2. Można założyć koronę czyli taką czapkę na ząb wykonaną z porcelany:
    -napalana na rdzeń (podbudowę) z metalu
    - napalana na rdzeń z metali szlachetnych 1500
    - pełnoceramiczna - bez metalu 1500 do 2500
    Wady: wyższa cena
    Zalety: porcelana nie zmienia koloru przez cały okres użytkowania
    otacza to co pozostało po zębie i nie odpada jak plomba

    3 Gdy z zeba niewiele zostało trzeba przed założeniem korony wyleczyć ząb kanałowo oraz do połowy długości kanału założyć wkład koronowo-korzeniowy (sztyft). Ząb pewny jeśli dobrze zrobiony.
    Wtedy nic się nie złamie (chyba że boks) i taki ząb dobrze wyleczony z prawidłową szczelną koroną (polecam korony schodkowe) utrzyma się przez wiele lat.

    Korona - 10 lat
    Dobre leczenie kanałowe - dożywotnio - chyba że wda się próchnica jeżeli korona byłaby nieszczelna.
    Koszt około dwa razy większy niż sama korona.


    Wszystko zależy od tego jak teraz wygląda ząb oraz jak wygląda jego rtg, a także od tego jak wyglądają zęby sąsiednie i naprzeciwległe.
    Najlepiej więc skonsultować to z lekarzem w gabinecie.

    Zostaw komentarz:


  • lolus
    rozpoczął temat ułamana jedynka

    ułamana jedynka

    Ułamałem mniej więcej połowę górnej jedynki. Mam pytanie: ile będzie kosztowało naprawienie zęba, jeśli to co zostało jest zdrowe (reszta zęba, korzeń, itp.). Chodzi mi oczywiście o to żeby dokleić tą część zęba, czy coś w tym stylu. Oczywiście zależy mi na tym żeby jakość tego zęba nie odbiegała od reszty.
Pracuję...
X