Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozsunięcie zębów po ekstrakcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • VIP DENTAL.pl
    odpowiedział(a)
    Rozsunięcie zębów po ekstrakcji

    Jedynki nie rozsuną się bo zęby przy pełnym łuku zębowym (a po usunięciu ósemek łuk zębowy pozostaje pełny) migrują przez całe życie do przodu nigdy do tyłu. Czyli większe jest prawdopodobieństwo, że gdy zęby przednie (siekacze) stoją prawidłowo to po wielu latach nacisk zębów położonych z tyłu (trzonowców) może doprowadzić do stłoczenia z przodu.
    Twoje jedynki mogą się rozsunąć gdybyś usunął dwójki, trójki,czwórki lub gdy stracisz boczne strefy podparcia (trzonowce i przedtrzonowce) w dolnym łuku zębowym. Wtedy dolne zęby od trójki do trójki zaczną naciskać (z dużo większą siłą niż przy pełnym łuku) na górne zęby od trójki do trójki i będą je wypychać do przodu. Powstaną wówczas szpary między zębami górnymi.

    Zostaw komentarz:


  • gambit
    rozpoczął temat Rozsunięcie zębów po ekstrakcji

    Rozsunięcie zębów po ekstrakcji

    Witam,

    Dwa miesiąca temu zdecydowałem się na usunięcie nie mieszczących się ósemek (górnej i dolnej jednocześnie, co jakże "szczęśliwie" zakończyło się suchym zębodołem) z prawej strony szczęki. Jutro jestem umówiony na usunięcie obu ósemek z drugiej strony.

    Mojey pytanie - Czy górne jedynki po takich zabiegach mogą ulec rozsunięciu? Obecnie między nimi znajduje się niewielka przerwa, jednak nie na tyle duża, żeby budziła wstyd czy dyskomfort. Boję się, że sytuacja może się niestety zmienić wskutek jutrzejszej ekstrakcji - może nie natychmiastowo, ale w pespektywie tygodni, miesięcy. Czy braki ósemek mogą wpłynąć aż na położenie jedynek?

    Z góry dziękuję za odpowiedź
Pracuję...
X