Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba po nacisku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wilga
    odpowiedział(a)
    Dzień dobry,
    minęło już trochę czasu od tego posta, ale mam podobny problem - ból zęba przy nacisku po wymianie niewielkiej plomby. Czy udało się wyjaśnić z czym dokładnie był problem? Od dwóch miesięcy miałam już kilka wizyt - póki co dentysta nie wie co jest przyczyną...

    Zostaw komentarz:


  • Naro87
    odpowiedział(a)
    Dzięki za odpowiedź.
    Dlatego tyle wizyt,bo nie dokońca było wiadomo dlaczego ząb boli pod wpływem nacisku
    Jak pisałem były zmieniane materiały użyte do wypełnienia.
    Nie maj pojęcia ile jest kanałów, ale zdjęć miałem kilka więc na którymś na pewno by coś wyszlo.

    Zostaw komentarz:


  • admin
    odpowiedział(a)
    Ciężko stwierdzić bez żadnych zdjęć. Może być to anatomia, powikłania endo (po co wizyt było aż tyle?!) ile ząb ma wypełnionych kanałów(?), być może przyda się poszerzona diagnostyka o RTG 3D, aby potwierdzić czy nie ma dodatkowych kanałów. Ale każdy lekarz wie co robić więc takie porady mało wniosą.

    Zostaw komentarz:


  • Naro87
    rozpoczął temat Ból zęba po nacisku

    Ból zęba po nacisku

    Dzień dobry. Kilka lat temu miałem "naprawianą" dolną 6.
    W zeszłym roku od czasu do czasu ząb mnie zabolał.
    Wizyta u dentysty i decyzja o wymianie plomby i wyczyszczeniu zęba.
    W tym momencie zaczęła się moja "przygoda".
    Pierwsza wizyta, wszystko ok,plomba założona.
    Po wizycie ząb mnie bolał, ale myślę pewnie po wierceniu,poczekam. Ból nie minął.
    Druga wizyta, rozwiercenie czyszczenie, plombowanie i dalej to samo.
    Trzecia wizyta założona inna plomba.
    Czwarta wizyta lekarka stwierdziła, że jedyną opcją jest zatrucie zęba. Zatruwany był na dwa razy później leczenie kanałowe.
    Między czasie ząb miał tymczasowe wypełnienie.
    Teraz jestem już chyba po 8 wizycie, ostatnio lekarka powiedziała,że wszystko już jest ok, zdjęcie też ok, na kolejnej wizycie plombujemy.
    Fakt ząb nie bolał mnie już od dłuższego czasu, myślałem że to już koniec męczarni,ale od wczoraj ząb znów mnie boli.
    Sytuacja jest o tyle dziwna,że ząb nie boli sam od siebie tylko w momencie nacisku, wcześniej podczas jedzenia, teraz już nawet jak dotkne go językiem to czuję ucisk i ból.
    Po zatruciu zęba chyba nie powinno być takich problemów.

    Ktoś mi podpowie co może być nie tak z tym zębem.

Pracuję...
X