Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pękanie zębów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kasia567
    odpowiedział(a)
    ja niestety tez jestem po kilku leczeniach kanałowych ale przyznam szczerze, że póki co udało się uratować zęby

    Zostaw komentarz:


  • parrwalek
    odpowiedział(a)
    Ja miałam kanałówkę, szczęście w nieszczęściu, że popękały w ostatnim trymestrze i po połogu miałam robione kanałowe. Duża ulga dla mnie i spokój na długi czas

    Zostaw komentarz:


  • mannica
    odpowiedział(a)
    Ja też miałam podobny problem, tyle, że jak byłam w Anglii na wyjeździe. Przytrafiło mi się, gdy zjadłam nieoczekiwanie coś twardego w jedzeniu, w którym nie powinno być takich elementów i ugryzłam tak nieostrożnie, że pękła mi dolna czwórka, czyli raczej na widoku.
    A że to był mój pierwszy tydzień w Londynie, nie miałam wszystkich formalności załatwionych w NHS (coś jak nasze NFZ) więc nie miałam wyjścia, musiałam iść prywatnie i to do polskiej przychodni, bo nie wytrzymałabym chodzenia z odkrytym zębem. Na szczęście udało się uniknąć powikłań albo leczenia kanałowego, chociaż też minęło trochę czasu, zanim znalazłam dentystę w - specjalista powiedział, że niepotrzebnie tyle zwlekałam, bo mogłam sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Ale teraz mam piękną licówkę, która niczym się nie wyróżnia na tle innych zębów
    Ale rozumiem, co czujesz, jednak spokojnie, lekarz powinien do Ciebie podejść wyjątkowo delikatnie ze względu na ciążę, sam proces montowania licówki nie jest przyjemny, ale tak samo jest z większością zabiegów dentystycznych, Uszy do góry Tylko unikaj potem jedzenia tamtą stroną szczęki, przynajmniej dopóki licówka się nie zadomowi

    Zostaw komentarz:


  • pama
    rozpoczął temat Pękanie zębów

    Pękanie zębów

    Dobry wieczór, dzień dobry
    Mam problem z pękaniem zębów. Mam 24 lata i właśnie rozpoczęłam drugi trymestr ciąży. Trzy tygodnie temu przy jedzeniu miękkiej kanapki trzasnął mi ząb - szóstka poddziąsłowo. Był po leczeniu kanałowym. Ząb jest już naprawiony. Ale dziś, bez powodu pękł mi kolejny ząb, nie leczony jeszcze kanałowo, zdrowy jak rydz, siódemka. Nie jadłam nic twardego, pękła ścianka przy samym dziąśle na szarym końcu (ósemka jest już usunięta). Mam wszystkie zęby zdrowe i teraz nie wiem czy to zbieg okoliczności, że przez 24 lata nie miałam takiego problemu a przez trzy tygodnie oberwały dwa zęby w ten sam sposób, czy powinnam wiązać ten problem z ciążą/ jakimiś niedoborami ? Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień.

    Z góry dziękuję za rady

    Paula
Pracuję...
X