Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ząb odbudowany na śrubie

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • ząb odbudowany na śrubie

  witam,
  Około tydzień temu miałam odbudowane na śrubie obie piątki górne. Oba zęby wcześniej były leczone kanałowo-kilka lat temu.
  Najpierw lewa górna piątka ukruszyła się w ten sposób, że pozostała tylko jedna ściana policzkowa- ząb został odbudowany na śrubie do korzenia. Po kilku dniach ukruszyła ma mi się prawa górna piątka z tym, że zostały trzy bardzo małe części ścianek. Ten ząb odbudowano tak samo na śrubie. Po kilku dniach od odbudowania prawej piątki, ułamała się jedyna ściana lewej piątki- pozostało tylko wypełnienie na śrubie- do wypełnienia dobudowano brakującą ścianę- tym sposobem lewa piątka nie ma już wcale ściany- ząb stanowi już tylko wypełnienie na śrubie w korzeniu. Obie piątki troszkę skrócono- wyłączono ze zgryzu.
  Moje pytanie jest takie- czy takie wypełnienie na śrubie jest trwałe? czy może trzymać się latami? Czy można normalnie jeść bez obawy , że wszystko wypadnie? Mam straszne obawy co do tego, że wypełnienia wypadną i konieczne będzie usunięcie zęba.
  Czy ewentualnie to wypełnienie , które mam na śrubie można wzmocnić czymś, np. koroną. Czy przy wykonaniu korony konieczne jest usunięcie tej śruby, i ewentualnie jak wygląda zabieg usunięcia tej śruby do wykonania korony?
Pracuję...
X