Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

usunąć czy zostawić

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • usunąć czy zostawić

    Witam jestem nowa na tym forum mam kilka pytań. Nie jestem pewna czy mój dentysta dobrze radzi mi.

    miałam bardzo dużo ubytków, które zaczęłam już usuwać.
    Ale nie jestem pewna czy powinnam wszystkie usunąć aby dopasować protezę.
    a mianowicie mam jeden zdrowy ząb dentysta chce mi go usunąć a ja bym wolała aby jednak został? czy powinno się usuwać zdrowe zęby??
    drugie pytanie miałam kilka lat temu wstawione 3 zęby tzn po leczeniu kanałowym na ćwieki czy jakoś tak . 2 muszę usunąć ponieważ niestety ruszają się i nic to nie dało efektu, natomiast jeden jest bardzo dobrze wstawiony i trzyma się rewelacyjnie. nie rusza się i nie boli czy jego powinnam zostawić czy też usunąć.

    a trzecie pytanie jeżeli zbiera się ropa w zębie a raczej po wyrwaniu zęba czy powinnam w takim wypadku zrobić??

  • #2
    Ja radzę skorzystaj z konsultacji innego dentysty. Wiem na pewno , ze zdrowych zębów przy protezie się nie usuwa ona musi sie na czymś trzymać. Tutaj masz link może będziesz w okolicy to ci pomogą

    Komentarz


    • #3
      Można usuwać zdrowe zęby do protezy, jeśli zachodzi taka konieczność, lekarz widocznie uznał, że inaczej się nie da rady, mołby być jakieś problemy z dopasowaniem protezy. Więc skoro taka decyzja, to nic na to nie poradzisz, musisz się pożegnać też z tym zdrowyme zębem.

      Komentarz

      Pracuję...
      X