Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dwie dolne trójki nie wyrastają.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dwie dolne trójki nie wyrastają.

    Witam, otóż od wielu lat boryka mnie problem, mianowicie moje obie dolne trójki nie chcą wyjść (o ile tam są). Parę lat temu, gdy byłem młody i głupi postanowiłem pójść do stomatologa aby usunąć je, ponieważ czułem jak od dołu wyrasta nowy ząb. Już od paru lat ząb jest w tym samym miejscu i nie chce wyjść(pod dziąsłem, jednak nie jestem przekonany czy to ząb czy jakiś zalążek lub cokolwiek inne). Nie wiem co zrobić z tym problemem, jest to jeden z większych kompleksów. Czy można go jakoś zamaskować? Słyszałem o częściowych protezach, ale nie wiem czy to dobry wybór w tak młodym wieku, plus byłby wstyd gdyby taka ów proteza wyleciała przy rówieśnikach. Z góry dziękuje za pomoc.

  • #2
    Niestety nie określiłeś dokładnie swojego wieku, a od tego zależy postępowanie.
    Najprawdopodobniej wystąpiło u Ciebie zjawisko zatrzymanych zębów, tzn związki zęba znajdują się w kości ale z pewnych powodów nie doszło do ich wyrżnięcia.
    Zgłoś się do stomatologa, konieczne będzie wykonanie zdjęcia RTG pantomograficznego.
    Na podstawie zdjęcia lekarz oceni czy zęby mają szansę na ustawienie się w łuku, jeśli nie skieruje Cię do ortodonty. Postępowanie w takich przypadkach najczęściej obejmuje wykonanie tzw "zabiegu okienkowego", czyli chirurgicznego odsłonięcia korony zęba i ustawienia zęba w łuku przy pomocy aparatu ortodontycznego.
    Możliwy jest również brak zawiązków zębów stałych, raczej rzadko występujący w przypadku kłów. Wówczas konieczne jest leczenie protetyczne obejmujące szeroki wachlarz możliwości, od mostów adchezyjnych , poprzez mosty konwencjonalne do implantów. Uzupełnienia ruchome o których wspominałeś nie są dobrym rozwiązaniem i powinny być traktowane jako uzupełnienia tymczasowe.

    Komentarz

    Pracuję...
    X