Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziąsło- problem po znieczuleniu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziąsło- problem po znieczuleniu.

    Witam,

    23 maja miałem leczonego kanałowego zęba, który już kiedyś był leczony, jednak poprzedni dentysta nie usunął wszystkich nerwów i zostawiony nerw zaczął gnić. Dostałem znieczulenie w dziąsło od dwóch stron ( górna 6 po prawej stronie). Od tamtej pory część dziąsła nad zębem była lekko chropowata, myślałem, że to obrzęk po leczeniu i samo się zagoi. Jednak wczoraj dotknąłem tego miejsca i nie poczułem nic, a kawałem dziąsła zaczął odpadać, było koloru szarego i strasznie śmierdziało jakby lekarstwem i czymś zgniłym. Później jeszcze trochę odpadało, gdy przyłożyłem patyczek higieniczny do tego miejsca to miał kolor ciemno żółty. Mam teraz mocno odsłoniętego zęba od wewnętrznej strony, gdyż została dziura. Czy to możliwe, że zbyt dużo znieczulenie (bo w trakcie zabiegu była dokładana jeszcze jedna dawka) sprawiło, że kawałek dziąsła stał się martwy ? Czy to się zregeneruje, czy już do końca będę miał taką dziurę w dziąśle ? Proszę o pomoc !

  • #2
    Jeśli przyczyną tego stanu rzeczy jest rzeczywiście dawka znieczulenia - dziąsło zregeneruje się. Jednak aby móc coś więcej powiedzieć na temat Pana problemu musi Pan wykonać pantomogram i musimy zobaczyć uzębienie na żywo. Zapraszamy do Dental Design na wizytę!

    Komentarz


    • #3
      W takich sytuacjach sens ma tylko jedno rozwiązanie - szybka wizyta u dentysty. Nie należy do tego podchodzić na zasadzie że minie. Każde zaniedbanie przy zębach generuje późniejsze problemy, których naprawdę doświadczyć nie chcecie!

      Komentarz

      Pracuję...
      X