Witam. Jestem w trakcie leczenia kanałowego, dziś zostały wypełnione kanałki górnej szóstki, jutro planowane jest założenie plomby. Zdjęcie zostało zrobione dziś po wizycie dentystycznej. Czy kanałki wypełnione są prawidłowo?
Czy znajdująca się obok siódemka nie wygląda podejrzanie?
Cała historia z szóstką rozpoczęła się od napadowego przeszywającego bólu, występującego dość rzadko w trakcie jedzenia. Z czasem ból przybrał postać "tępego" uczucia dyskomfortu (ciężko mi go było zlokalizować i nie byłam pewna czy to szóstka czy siódemka jest jego przyczyną). Wciąż nie jestem pewna, bo mimo obecnego leczenia kanałowego wciąż odczuwam ból zwłaszcza w okolicach dziąsła nad siódemką oraz między szóstką a siódemką, raz swędzi raz pulsuje - czasem mam ochotę wyrwać tą siódemkę bo tak mnie nad nią swędzi.
Czy taki ból może być spowodowany leczeniem sąsiedniej szóstki? Podobnie sprawa ma się z dolną szóstką i siódemką po tej samej stronie - od momentu leczenia kanałowego zaczęły mnie pobolewać i swędzieć.
Czy na zdjęciu widać jakieś niepokojące zmiany?
Który ząb w kolejce kwalifikuje się do leczenia?
I jeszcze jedno pytanie - ile w sumie zębów (jak wynika ze zdjęcia) dotychczas mam leczonych kanałowo? Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Załączone pliki