Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból nogi od leczenia kanałowego?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Ból nogi od leczenia kanałowego?

  W wieku 16 lat miałam leczoną lewą, dolną szóstkę kanałowo. Po 15 latach ząb zaczął brzydko pachniec, później zaczął bolec. pojawiły się też w wypełnieniu?/kości zęba? mikroskopijne dziurki no i ząb posiniał. Stomatolog stwierdził, ze mam jeszcze jeden (4-ty) niewyleczony kanał. W kwietniu 2012 ząb został jeszcze raz zrobiony. W sierpniu 2012 zaczęło pobolewac mnie dziąsło przy szóstce i utrzymywał się brzydki zapach. Zaczęła też wtedy pobolewac mnie lewa kośc(?) piszczelowa.
  Udałam się do chirurga chciałam pozbyc się juz tego zęba. ten wykonał RTG. Zmian w szóstce nie było i powiedział, ze ten ból jest od ósemki (była tam niewielka próchnica z tyłu i powiedział, że są zmiany w miazdze - jak mi powiedział później inny stomatolog to nie musiały byc zmiany tylko ząb był po prostu przeciążony). Po usunięciu ból był nie do wytrzymania, ale przy 6. Napuchły mi dziąsła od szóstki do dwójki. Przy siódemce nic się nie działo. Poczułam ulgę gdy po kilku dniach inny lekarz przepłukał mi kieszeń dziąsłową przy 6.
  Ból nogi utrzymywał w jednym miejscu miesiąc, później miesiąc go nie było i tak na zmianę. Zrobiłam RTG nogi (OK.). W styczniu 2013 ból nogi zaczął byc "wędrujący" i juz nie czułam go w kości tylko jakby w żyłach, głębiej pod skórą. Przemieszczał się w obrębie łydki, a to do stopy, a to blizej kolana. Raz kiedy mąż masował mi łydkę poczułam, że w tym samym czasie ból zęba.
  Od kilku dni boli mnie ząb kanałowy. W nocy poczułam jakby coś zaczęło przemieszczac mi się w żyle z tyłu - od kolana w górę (uczucie w tym czasie lekkiego chłodu w tym miejscu) do pośladka (trwało to minutę). Za jakiś czas poczułam jakby ukłucie w brzuchu, potem klatka piersiowa. Rano powiększyły mi się węzły chłonne żuchwowe (trochę bolą). Następnie lekki ból kłójący? w głowie. Temp. ciała 36,5. ząb lekko pobolewa (jest to ból umiejscowiony w dole zęba jakby pod korzeniem). Czuję sie lekko rozbita, momentami jakby drętwięjący ból lewej żuchwy. Noga ciągle boli i czuję jakby ten ból przesuwał sie górę do pośladka). Nadal powiększone węzły chłonne, miejscowe, czasowe jakby rozpierające bóle głowa, twarz. Czy jet możilwe, że ten ból nogi jest od kanałowego. Boję się żebym nie dostała sepsy. Nie choruję na żadne choroby. Od kilkunastu lat mam cały czas powiększony węzeł chłonny za lewym uchem
Pracuję...
X