Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziura w koronie!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziura w koronie!

    Witam Was i proszę o poradę, mam nietypowe i może głupie pytanie. Robiłam moją pierwszą koronkę (ząb trzonowy na podbudowie metalowej) i po powrocie do domu odkryłam czarną dziurkę na zębie od strony języka. Szybko napisałam do dentysty i oto jego odpowiedź:

    ,,Witam, jeśli chodzi o taki mały punkcik od wewnętrznej, językowej powierzchni, to jest to ślad po kanale odlewowym, to normalne. za ten kanał trzyma się czapeczkę przy nakładaniu porcelany przed wypaleniem kolejnej warstwy, później się to ucina na koniec i zostaje mały punkt. O ile o tym samym mówimy.pozdrawiam Z.Włodarczyk.''

    Nie wiedziałam o tym przed, ale mówiłam dentyście, że zależy mi na wybieleniu zębów po zabiegu, więc to chyba powinno dać mu do myślenia, że chodzi mi o ''czystą biel''. I tutaj moje pytania:
    1) Czy można było tego uniknąć? np trzymając czapeczkę porcelanową w innym miejscu. A wiec czy to może być błąd pracowni protetycznej?
    2) Czego mogę teraz oczekiwać po dentyście? nie mogłam wiedzieć, że tak to działa i jako specjalista wydaje mi się, że powinien mnie chociaż uprzedzić...

    Dodam, że ''dziurka'' jest dość duża i widać ją, patrząc na wprost. Ząb jest na dole więc tym bardziej.

    Będę Wam strasznie wdzięczna za wszelkie odpowiedzi. Nie zalezy mi na konflikcie z tym lekarzem, a tylko chciałabym wiedzieć jakie są procedury, standard w tego rodzaju koronkach...
Pracuję...
X