Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stale wypadające wypełnienie

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Stale wypadające wypełnienie

  Witam.
  Mój problem jest następujący. W dolnej lewej szóstce, przy szyjce, jest problem z założeniem wypełnienia. Jeśli dobrze liczę, w tej chwili mam czwarte wypełnienie. Poprzednie wytrzymało od września 2012 do stycznia 2013, aktualne chyba niedługo też wypadnie. Najłatwiej byłoby mi zrzucić winę na dentystę, ale po pierwsze inne zęby przez niego leczone są w porządku, po drugie, ostatnio spróbowałem leczenia u innego lekarza w tym gabinecie.
  Lekarze twierdzą, że problem pojawia się z powodu zbyt mocnego zaciskania szczęk i plomba wypada.
  Czy ktoś miał podobny problem? Może są jakieś specjalne wypełnienia, bardziej elastyczne albo coś?
  Dziękuję i proszę o pomoc.

 • #2
  Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o czymś takim, zawsze wydawało mi się że wypadające wypełnieinie to wina dentysty, bądź też po prostu dlatego, że siedzi już kilka lat. Może przejdź się do innego gabinetu do jakiegoś dobrego polecanego i po konsultacji może okaże się że jest jakiś lepszy sposób na wyleczenie tego zęba?
  Ostatnio edytowany przez paniczny_strach; 27.02.2013, 13:24.

  Komentarz


  • #3
   Przy szyjce wypełnienia często wypadają, zwłaszcza jeśli zakładane są wypełnienia kompozytowe, których polimeryzacja w tym wilgotnym miejscu ze względu na bliskość kieszonki dziąsłowej jest zaburzona. Lepsze byłoby wypełnienie glassjonomerowe, które jest bardziej odporne na wilgoć. Poza tym Twój ząb może być zbyt obciążony w zgryzie, tzn. działają na niego większe siły podczas żucia, np. ze względu na braki zębowe albo zgrzytanie zębów, wówczas dochodzi do pęknięć szkliwa (uszkodzeń wypełnień) w miejscach szyjek. Zobacz czy na innych zębach nie masz podłużnych pęknięć wzdłuż koron.

   Komentarz


   • #4
    najlepiej, żeby jednak to zobaczył. nawet, jeśli zobaczy czy ma inne pęknięcia, to sam sobie pacjent nie pomoże. pewnie problem leży w wypełnieniu, że jest źle dobrane do miejsca, jak pisze malwas

    Komentarz


    • #5
     Zamieszczone przez mobi Zobacz posta
     najlepiej, żeby jednak to zobaczył. nawet, jeśli zobaczy czy ma inne pęknięcia, to sam sobie pacjent nie pomoże. pewnie problem leży w wypełnieniu, że jest źle dobrane do miejsca, jak pisze malwas
     i jak rozwiązała się sprawa z tym wypełnieniem? byłeś w Dormedzie?

     Komentarz

     Pracuję...
     X