Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nadwrażliwość szóstki...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nadwrażliwość szóstki...

    Witam.

    Mam od końca wakacji problem z szóstką... Otóż pod koniec wakacji urosła mi górna ósemka, przez co miałam bóle itp, jednak to było normalne. Myślałam, że to szybko przejdzie, ale dostałam jakieś nadwrażliwości - nie mogłam nic zimnego ani ciepłego pić/jeść, bo mnie zaczynał strasznie boleć któryś ząb - myślałam, że to właśnie ta ósemka się jeszcze "nie zaklimatyzowała", jednak gdy poszłam do dentystki, powiedziała mi, że ósemka jest cała i zdrowa ale to szóstka może mieć jakiś stan zapalny i gdy mi nie przejdzie w najbliższym czasie to mam przyjść i będę miała prawdopodobnie leczenie kanałowe.

    I moje pytanie jest takie:
    Czy to faktycznie może być jakiś stan zapalny i JEDYNYM wyjściem jest leczenie kanałowe?
    Nie chciałabym mieć kanałowego, bo słyszałam, że jest dosyć drogie, długo trwa i ogólnie po oglądnięciu animacji jak ono wygląda robi mi się słabo...

    Czy jest możliwa jakąś inna opcja wyleczenia? Ten ząb mnie już pobolewa 3 miesiąc...

  • #2
    Nadwrażliwość staramy się znieść poprzez nakładanie odpowiednich preparatów zwykle w okolicy szyjki zęba. Preparaty te zamykają kanaliki zębinowe i zakończenia "nerwu" nie są drażnione. Zdarzają się jednak sytuacje w których nadwrażliwość, która nie ustępuje jest objawem stanu zapalnego miazgi zęba (nerwu). Wtedy konieczne jest leczenie kanałowe.

    Komentarz

    Pracuję...
    X